30 SENEDİR AYNI MAHALLEDE MUHTAR

Altı dönemdir Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı olan Cihan Alemdaroğlu 2019 Yerel seçimlerinde de rakiplerine fark atarak 7. kez muhtar seçildi.

30 SENEDİR AYNI MAHALLEDE MUHTAR

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cihan Alemdaroğlu, yedinci dönem muhtarlığa seçildi. Muhtarlığı babasından devraldığını ve 55 senedir baba oğul muhtarlık yaptıklarını belirten Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cihan Alemdaroğlu başarılarının sırrını paylaştı. Muhtarlık süreci boyunca insanlara ne kadar yakın olunursa insanların da o kadar yanınızda olacağını belirten Alemdaroğlu “Bizim insanlara 1 gün ihtiyacımız var o da seçim günü ama insanların bize 5 sene ihtiyacı var. Hastasının, düşkününün, yaşlısının yanında olduk bunları hizmet olarak gördük. Buda bizi bu günlere getirdi”dedi. Muhtarlığa esnaf zihniyetiyle baktığını belirten Cihan Alemdaroğlu “Esnaflıkta bir müşteriyi dükkanınıza 10 senede getiremezsiniz ama 10 saniyede kaybedersiniz. Biz insanları kaybetmek için muhtar olmuyoruz, biz insanları kazanmak için muhtar oluyoruz ve insanlar 5 sene sonunda da bizim yanımızda oluyorlar.”dedi.
EN GENÇ MUHTARDIM
Askerden geldikten sonraki seçimlerde muhtarlığa aday olduğunu belirten Cihan Alemdaroğlu “İlk muhtar olduğumda 20 yaşlarındaydım ve Türkiye’nin en genç muhtarıydım.”dedi. Muhtarlığı babasından devraldığını ifade eden Alemdaroğlu “Babamdan devraldım ben muhtarlığı.  Ve babamdan aldığım emaneti yere düşürmeden daha üstüne koyarak 7. dönem muhtarı oldum.”dedi. Şuanda Cumhuriyet Mahallesinin Sakarya’nın en merkezi mahallesi olduğunun altını çizen Alemdaroğlu “Bizim mahallemizin içinde Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi var.”dedi. Belediyelere gelen misafirlerin sadece belediyelere değil Cumhuriyet Mahallesine de geldiklerini vurgulayan Alemdaroğlu “Mahallem güzel olmalı ki gelen misafirlere de yüzünüz ak olsun.”dedi.
SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ MAHALLE
Bütün sorunları kurumların destekleri giderdiklerini dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cihan Alemdaroğlu “Yağmur giderlerini yeniledik, altyapı sorununu çözdük, asfaltlarımızı sıfırdan yaptık, elektrik hatlarını yer altına aldık.”dedi. Görsel olarak en güzel mahalle olduklarını söyleyen Cihan Alemdaroğlu bu başarıyı 5-6 sene içerisinde elde ettiklerini belirtti. Cumhuriyet Mahallesi’nin tüm işlerinin bittiğini vurgulayan Cihan Alemdaroğlu “Ben bu konuda çok iddialıyım Türkiye genelinde bütün sorunları bitmiş tek mahalle Cumhuriyet Mahallesidir.”dedi.
MUHTARLIK TAVSİYELERİ
30 senedir Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı olan Cihan Alemdaroğlu Muhtarlara ve muhtarlığa aday olacaklara tavsiyelerde bulundu. 5. senenin sonunda ki seçimi kazanmak için ilk günden çalışmaya başlayın diyen Cihan Alemdaroğlu “İnsanlara ne kadar yakın olursanız o kadar iyi olursunuz benim rakiplerim oy isterken insanlar benim için o bizim çocuk bizim çocuk diyorlardı onlar da bizim çocuk olsunlar.”diyerek sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER