30 yeni girişimci belgesini aldı

Kaynarca’da KOSGEB, (MARKA) ve Kaynarca Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen 15 gün süreli Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu bitiren 30 kursiyere sertifikaları verildi.

30 yeni girişimci belgesini aldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Doğıu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Kaynarca Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Girişimcilik Kursu, kursiyerlerine belgeleri verildi. Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’ndaki törene Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, KOSGEB Sakarya İl Müdürü İsmet Yılmaz, MARKA Sakarya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdülkadir Uslu ve kursiyerler katıldı.
‘DARBE YAPIN’
Törende ilk konuşmayı yapan KOSGEB İl Müdürü İsmet Yılmaz, iş yeri açmanın bir marifet olmadığını ancak doğru ve çok yönlü bir iş planı yapılması gerektiğini belirterek, “İnovasyona önem vermelisiniz. İşinizde fark yaratın. Her zaman kalktığınız saatten 2 saat önce kalkarak bir çeşit inovasyon yapabilirsiniz. Hayat tarzınızı değiştirebilirsiniz. Demişler ya bu ülkede erken kalkan darbe yapıyor. Sizde erken kalkarak işinizde darbe yapın. Rutin işler dışında farklı işler yapmalısınız. Örneğin berber dükkanı yerine çocuklar için berber dükkanı açmak gibi” dedi.
TEBRİK ETTİ
MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ise kurum olarak girişimciliği desteklediklerini ifade etti. Kaynarca Belediye Başkanı ise yaptığı konuşmada kursu bitiren kursiyerleri tebrik ederek şöyle konuştu: “KOSGEB ve MARKA güzel fikirlere hibe olarak katkı veriyor. Bu imkanı bize sağlayan Fatih Akbulut ve İsmet Yılmaz’a teşekkür ederiz. Belediye olarak her zaman bu girişimlerin yanındayız” dedi. Törenin son bölümünde kursiyerlere sertifikaları verildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER