31 SANIK POLİSE 'MAHREM' İNCELEMESİ

FETÖ/PDY kapsamında, aralarında kanun hükmünde kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 67 polis’den 31’i için mahrem yapılanması incelemesi yapılacak

31 SANIK POLİSE 'MAHREM' İNCELEMESİ

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında, aralarında kanun hükmünde kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 67 polisin yargılanmasına devam edildi.Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonu'ndaki duruşmaya, tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı. Mahkeme Başkanı, dosyanın karar aşamasına geldiğini belirterek, "ByLock" kullandığı iddia edilmeyen 31 sanığın dosyalarının, "emniyet mahrem yapılanması"nda olup olmadıklarının araştırılması için ayrılacağını söyledi.
MAHKEME TAKDİRİ
Avukatlar, tefrik kararı verilip verilmeyeceği hususunu mahkemenin takdirine bıraktıklarını belirtti. Avukatlar, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını yaptıklarını, bu aşamada toplanacak herhangi bir delil olmadığını ifade ederek, müvekkillerinin tahliye edilmesini istedi. Söz verilen sanıklar da avukatlarının beyanlarına katıldıklarını, uzun süredir tutuklu olduklarını belirterek, tahliye talebinde bulundu. 
MAHREM YAPILAŞMASI
Mahkeme heyeti, "ByLock" kullanmadığı tespit edilen 31 sanığın "emniyet mahrem yapılanması"nda olup olmadıklarının araştırılması için dosyadan tefrikine, tutuklu sanıklar H. T. ve İ. A.'un adli kontrol hükümleriyle tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, karar verilmek üzere dosyanın incelemeye alınması için duruşmayı erteledi. Cumhuriyet Savcısı, önceki duruşmada, esas hakkındaki mütalaasında, tüm sanıkların "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan ise 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Sanıklar ve avukatları da esas hakkında savunmalarını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort