32 evlerde, baz istasyonu tepkisi

32 evlerde, baz istasyonu tepkisi

32 evlerde, baz istasyonu tepkisi

32 Evler Lale Sokakta bir grup vatandaş, mahallelerine ''baz istasyonu'' kurulmasına tepki gösterdi.

Mahalle sakini
32 Evler Mahallesi Lale Sokak'ta iki katlı evin çatısına bir cep telefonu operatörü tarafından kurulan baz istasyonu, insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle mahalle sakinlerini huzursuz etti. Baz istasyonunun kurulduğu evin yakınında toplanan 25 kişilik grup, sokakta bulunan 3 ayrı baz istasyonunun kaldırılmasını istedi. Polis ekipleri de sokakta güvenlik önlemi aldı. Bir cep telefonu operatörünün evlerinin çatısına baz istasyonu kurmak için kendilerine yıllık 10 bin YTL para teklif ettiğini söyleyen İbrahim Duman, baz istasyonunun kendilerinin ve komşularının sağlığını tehdit edeceğini düşünerek teklifi kabul etmediklerini söyledi.
Sağlığa zararlı
Baz istasyonlarının yaşam alanlarından uzakta daha güvenli yerlere kurulması gerektiğini vurgulayan Duman, şunları söyledi: 'Ben bir sağlık çalışanıyım. Baz istasyonlarının sağlığa zararlı olduğu bilinen bir gerçek. Biz baz istasyonlarının kurulmasını istemiyoruz. Cep telefonu şirketleri bize geldiler. Bizim evimize baz istasyonu kurmak için yıllık 10 bin YTL teklif ettiler. Biz baz istasyonunun hem bize hem de komşularımıza zararı olduğunu bildiğimiz için teklifi kabul etmedik. Ancak başka bir komşumuz bu baz istasyonunu evinin çatısına kurdurdu. Aynı sokakta 3 baz istasyonu var. Bunlar sağlığımızı tehdit ediyor. Halk olarak kaldırılmasını istiyoruz. Komşunun aldığı parada gözümüz yok Sağlığımız için kurdurmak istemiyoruz.'
Tescillenmiş
Kasım Öztürk ise baz istasyonlarının yerlerinin çatı ve damlar olmadığını belirterek, 'Biz hizmete karşı değiliz. Bunların yeri çatılar ve damların üzeri değil. Bunlar için özel kuleler, istasyonlar var. Oralara yapılsınlar. Bunların zararlı olduğu belgelerle tescillenmiş. Neden halk ile iç içe yerlere kuruluyor? Biz buna tepki gösteriyoruz. Benim sokağımda 2 evin üzerinde 3 adet baz istasyonu var.. Baz istasyonlarının kaldırılması için imza toplayıp valiliğe başvurduk. Dava açıp hakkımızı arayacağız' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE