35 KİŞİLİK RİZE HEYETİ ŞEHRİ KARIŞ KARIŞ GEZDİ

35 kişilik Rize heyeti, Sakarya ve Rize arasındaki işbirliğini güçlendirmek adına ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Şehri karış karış gezen Rizeliler, Sakarya’daki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

35 KİŞİLİK RİZE HEYETİ ŞEHRİ KARIŞ KARIŞ GEZDİ

Aralarında Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun yer aldığı 35 kişilik Rize heyeti, iki şehir arasındaki işbirliğini güçlendirmek adına Sakarya’da bir dizi ziyarette bulundu. Heyet Vali Hüseyin Avni Coş’u, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu, SAÜ’yü, SATSO’yu ve 1.OSB’yi ziyaret ederek, şehirdeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
VİZYON
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya’ya vizyon katan çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “OSB’lerdeki kümelenmelerden üniversite sanayi işbirliğine kadar tüm paydaşlarımızla ortak aklın etrafında birlikteliğimizle hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sakarya, Türkiye’nin büyüme hızından daha hızlı bir şekilde büyümesi öngörülen bir ildir. Limanımızın tamamlanması ile Karadeniz’den dünyaya açılan bir Sakarya inşa etmeyi hedefliyoruz. Sakarya hizmet ettiğinizde karşılığını aldığınız, hizmet etmekten haz duyacağınız bir ildir” dedi.HEDEF
Rizeli heyet, Sakarya’da gördükleri misafirperverlikten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, “Bizler hedefler koyarken gerçekçi olmaya gayret ediyoruz. Rize’nin avantajlarını çok iyi değerlendirmek hedefindeyiz. Çayın yanında arıcılık ve likapa konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Turizm bizim için önemli bu konuda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE