4 farklı ilçede "akü" vurgunu yapmışlardı

Adapazarı, Erenler, Serdivan ve Akyazı'da 28 adet akü çalan 2 hırsız, yakayı ele verdi...

4 farklı ilçede "akü" vurgunu yapmışlardı

Kamyoncuların isyan ettiği akü hırsızlığı sonrası emniyet sıkı bir çalışma yürüttü.Polis Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı'daki farklı araçlardan 28 adet akü çalan 2 şüphelinin izini buldu. Şüpheliler düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. 
Akülerle birlikte yakalanan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Emniyet'ten şu açıklama yapıldı: "Adapazarı Serdivan Erenler ve Akyazı ilçelerinde kimliği belirsiz kişilerce  kamyon ve tırlardan gerçekleştirilen akü hırsızlığı olayları ile ilgili harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda S.A (28)ve M.A (29) isimli 2 şüpheli yakalanmış, yapılan sorgularında çaldıkları aküleri İ.N (32) isimli Hurdacılık yapan şahsa sattıkları tespit edilmiş ve hırsızlık malını satın alan şüphelide yakalanmıştır.
İş yerinde yapılan aramada  28 adet akü ele geçirilmiş,yapılan incelemede 15 tanesinin Akyazı ilçesinden 10 tanesinin il merkezinde Adapazarı *Erenler ve Serdivan * ilçelerindeki araçlardan çalındığı tespit edilerek sahiplerine teslim edilmiştir. Yakalanan Şüpheli  şahıslar  Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Adli mercilere sevk edilmişlerdir."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 18:45
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER