43 yıl sonra buluştular

Akyazı Lisesinin 1976 mezunları Kuzuluk Köşk Restoranda bir araya geldi. Sabah kahvaltısı ile başlayan buluşmada dönemin öğrencileri gün boyu sohbet ederek hasret giderdi. Mezunlar, 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde bir araya gelme kararı aldı

43 yıl sonra buluştular

Akyazı Lisesinin 1976 mezunları Kuzuluk Köşk Restoranda bir araya geldi. İzmir’de görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişlerinden İdris Düzcan’ın organizasyonu ile gerçekleşen toplantı sabah kahvaltısı ile başladı. Kahvaltı sonrası başlayan sohbetler gün boyu devam etti. Toplantıda konuşan İdris Düzcan, “Bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdiğimiz  ve 43 yıl önce aynı sınıf ve sıralarımızı paylaştığımız arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda aldığımız eğitim ve öğretimde birlere yardımcı olan başta öğretmenlerimiz olmak üzere anne ve babalarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu ün bir yerlere gelmişsek, her birimiz yurdun çeşitli yerlerinde hayatlarımızı idame ettiriyorsak onların destek ve yardımları ile olmuştur. Bugün burada geçen uzun yılların özlemi ile toplanmış bulunuyoruz.

ESKİ GÜNLERİ YAD ETTİK

Kısa sürede olsa o günlerimizi yad etmenin sevincini paylaşıyoruz. Hayatta olmayan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Toplantıya mazeretleri dolayısı ile katılamayan o yılların öğretmenleri ise telefon mesajları ile katılarak öğrencilerini kutladılar. Toplantıya katılan 43 okul arkadaşı günün sonunda çektirilen aile fotoğrafı ile bu yıl ki toplantı sona erdi. Akyazı Lisesinin 1976 mezunları gelecek yıl Mayıs 2020 tarihinde Kuzuluk Köşk Restoran’da buluşma kararı aldı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER