5 SAATTE 5 BİN İMZA TOPLANDI

İYİ Parti ve CHP’li milletvekilleri Çark Caddesinde bir yürüyüş düzenleyerek Tank Palet Fabrikası için açıklamada bulundu. 

5 SAATTE 5 BİN İMZA TOPLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti Sakarya Milletvekilleri Çark Caddesinde bir yürüyüş yaparak Cumhurbaşkanlığı kararıyla 25 yıllığına kiralanan Arifiye ilçesinde bulunan Tank Palet Fabrikası hakkında açıklamalarda bulundular. Eskişehir Milletvekili Utku Çakıröz, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ve Millet İtitfakı destekçileri  katıldı.

HESAP SORACAK

İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, yaptığı açıklamada, “Dün Cumhurbaşkanı Kent Meydanında 50 milyon dolar için bu işi yaptığını söylüyor. 50 milyon dolar için bu fabrika satıyorsanız yazıklar olsun. Bu seçimde eğer Sakarya halkını mevcut hükumete bir tokat atarsa mevcut hükumet bu kararından vazgeçmiş olacak. Eğer bunu becerebilirsek o fabrikanın satılmasının önüne geçeceğiz. Eğer geçemezsek bunun arkasından TÜVASAŞ sırada Tuzla Tersanesi sırada, ASELSAN sırada bunların hepsini satacaklar. Allah rıza için bu işe sahip çıkın. Eğer sahip çıkmazsanız etek giyen bir Katarlı gelecek o fabrikadaki albaya hesap soracak buna müsaade etmeyin” dedi. 
“BİR KIVILCIM ÇAKALIM”
Dikbayır’ın ardından eski Bakan Fikri Sağlar, Sakaryalılara seslendi. Sağlar; “50 milyon dolar için sizin kurduğunuz atalarınızın para vererek kurduğu fabrikayı Katarlılara satıyorlar. Sudi Arabistan Kralı öldüğünde bayraklarımız yarıya indi, 3 gün yas tuttuk. 301 işçimiz Soma’da öldüğünde yas tutmadık. Bu anlayış nedir? Tank Palet’e sahip çıkmazsanız Varlık Fonu’da satılacak. Yeni bir kararname ile Cumhurbaşkanına sınırsız satma yetkisi verdiler. Buna dur demek lazım. Sakaryalılar ilk kıvılcımı buradan çakalım, ateşi burada yakalım. Yeter deyin ki vatanımız satılmasın” şeklinde konuştu.
“KENDİNİZİ YALANLADINIZ”
Misafir milletvekilleri de tek tek konuşma yaparak, Tank Palet fabrikasının önemini dile getirdiler. Son olarak kürsüye çıkan Grup Başkan Vekili Engin Özkoç; “Tank Palet’i satmadık, ispat etsinler görevi bırakırım dedi dün Cumhurbaşkanı Sakarya mitinginde. Bir dakika sonra da Tank Paleti Katar Ordusu’na devrettik diye kendi kendinizi yalanladınız. İşte belge. Ben niye yalan söyleyeyim Cumhurbaşkanım. Sen bu ülkenin başkomutanısın. En tepesindeki adamısın.100 bin tane bastırdım dağıtıyorum. Önemli olan vatan, millet, Sakarya” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort