'5 YILDA İŞSİZLİĞİ AZALTACAĞIZ'

İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip, ilk 5 yılda işsizliği azaltacaklarını belirterek, Tarım sektörümüzü ayağa kaldıracağız. Tarıma ciddi katkımız olacak” dedi

'5 YILDA İŞSİZLİĞİ AZALTACAĞIZ'

BORÇ DEFTERİ KABARDI
İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cihan Kolip, Modern Sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi. Alacak defterlerinin kabardığını anlatan esnaf, borçlarının da katlandığını belirtti. Sakarya’nın ekonomik krizi en fazla hisseden illerden biri olduğunu belirten Kolip, “Çünkü burası esnaf ve çiftçi kenti. Kriz önce bu kesimleri vuruyor. Önceden 2-3 kişi çalıştıran esnafımız, bugün görüyorum sadece kendisi kalmış” diye konuştu.
TARIMSAL FAALİYETLER
İşsizlik oranlarının son yılların en yüksek seviyesinde olduğunu belirten Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sakarya’da ilk 5 yılda işsizliği azaltacağız. Türkiye ortalamalarının çok altına indireceğiz. Sakarya nüfusunun yarısından fazlasının geliri tarımsal faaliyetlerden. Dolayısıyla tarıma çok ciddi katkılarımız olacak. Sakarya’yı Türkiye’nin organik üretim merkezi yapmayı hedefliyoruz. Tarımsal işsizliği bitirmek istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER