600 kişiye istihdam sağlıyor

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in haftalık sanayi kuruluşu ziyaretlerine bu hafta 600 kişiye istihdam sağlayan  Ege Kimya Fabrikası ile devam etti. 

600 kişiye istihdam sağlıyor

YARIM ASIRLIK
Fabrika Direktörü Oğuz Özdil tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilk olarak idari binada üretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Yarım asırlık deneyimi ile Türkiye’nin en önemli organize kimya tesisi olmayı hedeflediklerini ifade eden Fabrika Direktörü Oğuz Özdil, 100 dönüm arazi üzerinde 20 dönüm kapalı saha alanı içerisinde üretim faaliyetlerini sürdürdüklerini ve yaklaşık 600 kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti.

DÜNYA MARKASI
Özdil, geniş ürün yelpazesiyle, içerisinde deterjan, seramik, yapı kimyasalları, kauçuk, otomobil lastiği, tarım ile boya gibi 10’dan fazla sektörün ara mal tedarikçisi olduklarını da belirterek; “Uluslararası firmalarla kurulan ortaklıklar, yapılan üretim anlaşmaları, geliştirilen ürünler ve yeni pazarlara açılma faaliyetleri sayesinde dünya şirketlerinin tercih ettiği bir marka olduk” dedi.

SOHBET ETTİ
Fabrika tesislerinde incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilimizde önemli bir yatırım gerçekleştiren Ege Kimya Fabrikası’nın ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer aldığını ifade ederek, tüm çalışanlara kolaylıklar dileğinde bulundu.
Abdullah ÖZDEN

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:11
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER