7 yıl önce 'başladı' denilen o proje yine gündemde

Sakarya'ya uluslararası kano yarışı parkuru yapılması için 2012 yılında çalışmaların başlatıldığı, hatta kurumlar arası yazışmaların yapıldığı açıklanmıştı. O projeyi bu kez SBB Başkanı Ekrem Yüce dile getirdi 

7 yıl önce 'başladı' denilen o proje yine gündemde

Arifiye'de bulunan Mollaköy göletlerinin uluslararası kürek, kano ve olimpik kanal parkuru yapılması için 2012 Haziran ayında çalışma başlatılmıştı. 

2012'DE 'YAZIŞMALAR BAŞLADI' 

Dönemin  Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, toplam 1,5 milyon metrekarelik bir alan üzerinde yapılacak yatırım için arazi tahsisleri konusunda kamu kurumları ile gerekli yazışmaların başladığını ve pist için fizibilite çalışmalarının yapıldığını açıklamıştı. 

Dönemin AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün de "Sakarya'da böylesi önemli bir tesisin faaliyete geçecek olmasından dolayı mutluyuz" açıklamasını yapmıştı. 

TOÇOĞLU DA MÜJDELEDİ
2014 yerel seçimleri öncesinde de dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Arifiye ilçe teşkilatını ziyaretinde "Mollaköy göletlerinin bulunduğu alana, Olimpik Kano ve Kürek Parkuru kuruyoruz. Türkiye'de ilk olacak tesis, şehrimizin turizm potansiyelini arttıracak önemli bir kazanım olacak" ifadelerini kullanmıştı.

BU KEZ YÜCE AÇIKLADI 
O proje bu kez de SBB Başkanı Ekrem Yüce tarafından dile getirildi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun Sakarya'da düzenlediği ödül töreninde konuşan Yüce, parkur için projenin hazırlandığını ve bakanlığa sunulduğunu söyledi. 

Yüce; "İnşallah Sakaryamız için dünya şampiyonalarının yapılacağı bir kano pistinin yapılması için projemizi hazırladık. Bakanımıza sunduk. Genel Başkan Yardımcımız (Ali İhsan Yavuz) veMilletvekilimiz (Kenan Sofuoğlu) da yakından takip ediyor. Bakanımızdan da sözünü aldık. En kısa zamanda, dünya şampiyonalarının yapılacağı Toyota'nın hemen arkasındaki alanda (Mollaköy) bir kano pistinin yapılması için hazırlıklarımızı tamamladık" açıklamasını yaptı. 

DÜNYADA BİR NUMARA OLACAĞIZ 
Başkan Yüce, 15 Temmuz Camili Mahallesi'ndeki Ayçiçeği Bisiklet Vadisi için de 'veledrom' (kapalı bisiklet pisti) dosyası hazırladıklarını söyledi. Yüce, bu konuyla alakalı; "Yine Avrupa'da bir numara olan, Avrupa standartlarının üzerinde olan, sadece Amerika bizden önde o da 'veledrom' olduğu için. Bizim bir eksiğimiz var o da veledrom olmaması. Bunun için de bakanımıza gerekli dosyayı verdik. Talebimizi yaptık. En kısa zamanda bisiklet pistimizde veledrom olursa Dünyada bir numara olacağız" ifadelerini kullandı. Kaan GÜMÜŞEL 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 09:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Timur
Timur - 7 ay Önce

Ne parkurmuş arkadaş.

SIRADAKİ HABER