72 SANIĞIN YARGILANMASI SÜRÜYOR

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında, 21'i tutuklu, 1'i firari olmak üzere 72 sanığın yargılanmasına devam edildi.

72 SANIĞIN YARGILANMASI SÜRÜYOR

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya tutuklu sanıklar, bazı tutuksuz sanıklarla avukatları katıldı. İki celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından bir önceki duruşmada savunması alınamayan tutuksuz sanık M.K, dinlenildi. Sanık M.K, savunmasında 2007 yılında Bank Asya'dan kredi kartı aldığını söyledi. 2014 yılında eşine ek kart çıkararak hesabı ortak hale getirdiklerini belirten sanık M.K, şu ifadeleri kullandı:
BANKA HESABI
"O tarihlerde baldızım ikinci evliliğini yapmıştı. 13 bin lira civarında birikimi vardı. Parayı yeni evlendiği eşinden gizli tutmak istiyordu. Parayı bizim hesaba yatırdık. Vade bitiminde parayı çektik. Kendi paramı hesaba yatırmadım, talimatla hareket etmedim. Parayı çektikten sonra baldızım, kar payını almadı. Bildiğim kadarıyla baldızım kalan parayı 1-2 yıl sonra Kimse Yok Mu Derneğine yatırdı." Sanık avukatları da önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, müvekkillerinin tahliyelerini talep etti.
ADLİ KONTROL
Söz verilen tutuklu sanıklar da daha önceki savunmalarını tekrar ettiklerini, avukatlarının beyanlarına katıldıklarını ifade ederek, tahliyelerini talep etti. Duruşmada görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamını ve esas hakkındaki mütalaasını açıklamak için süre verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, 6 sanığın adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine, 4 sanığın dosyadan tefrik edilmesine (ayrılmasına), esas hakkındaki mütalaasını açıklamak için cumhuriyet savcısına süre verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER