82 bin hektar ormanın tapusu alındı

Orman Genel Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ormanların tapuları verilmeye başlandı.

82 bin hektar ormanın tapusu alındı

Tapu Kaadastro Bölge Müdürlüğü tarafından Sakarya’nın Arifiye, Ferizli, Sapanca, Erenler ile Kocaeli’nin Başiskele, Çayırova, Dilovası, İzmit, Karamürsel ve Kartepe İlçelerindeki ormanlık alanların tapu kayıt örnekleri Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edildi.
Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katılımları ile Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda istişare toplantısı yapıldı.
Toplantıda Kadastro çalışmalarının sonucu ilan edilirken kesinleşen orman parsellerine ait tapu senetleri basılarak Maliye İdaresine teslim edildiği ve yeniden tapu senedi basımının ayrı zaman ve emek israfına sebebiyet vereceğinden, bu parsellerin tespit edilerek Tapu Müdürlüklerince tapu kayıt örneklerinin çıkartılarak Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edilmesinin sağlanması kararı alındı.
Bu kapsamda Arifiye, Ferizli, Sapanca, Erenler, Başiskele, Çayırova, Dilovası, İzmit, Karamürsel ve Kartepe İlçelerinden tapu kayıt örnekleri Bölge Müdürlüğüne teslim edildi.
Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğüne ulaştırılan tapu kayıtları bilgisayar ortamında tasnifleri yapılarak 82 bin hektar Maliye Hazinesi adına orman vasfı ile kayıtlı orman tapusu Orman Genel Müdürlüğüne gönderildi.
Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Ahmet Akbulut Başkanlığında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz; personeli de yerinde ziyaret ederek tüm tapuların en kısa zamanda teslim alınarak Orman Genel Müdürlüğüne gönderilmesi talimatını verdi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER