9. MESLEK KOMİTESİ'NDEN HÜKÜMETE TEŞEKKÜR

SATSO 9. Meslek Komitesi üyesi Ömer Arslan, KDV indiriminin ticaretin canlanmasına neden olduğunu belirterek, “Hükümetimize ticareti canlandırmak adına bu sektörümüzde yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz” dedi

9. MESLEK KOMİTESİ'NDEN HÜKÜMETE TEŞEKKÜR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu beyaz eşya sektör temsilcilerinin oluşturduğu 9. Meslek komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Komite Başkanı Mustafa Kulaksız, Komite ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Arslan, Komite Başkan Yardımcısı Erol Çiçek, 9. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Bünyamin Müftüoğlu katıldı. Toplantının ana gündem maddesini beyaz eşya sektörü başta olmak üzere Şubat ayından bu yana devam eden mobilyada KDV ve beyaz eşyada ÖTV indiriminin 30 Eylül’de sona ermesi oluşturdu.
30 EYLÜLDE SONA ERİYOR
Komite adına değerlendirmelerde bulunan SATSO 9. Meslek Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Arslan, Şubat ayında başlayan ve Nisan ayında, 30 Eylül’e kadar uzatılmasına karar verilen KDV indiriminin mobilya sektörünü ve ÖTV indiriminin beyaz eşya sektörünü canlandırdığını ve bir nefes olduğunu ifade etti. Arslan açıklamasında,  “Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı, bulaşık makinesinin de aralarında bulunduğu beyaz eşya ile bazı küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisindeki indirim 30 Eylül’de sona eriyor. Tüketicilerimizin bu fırsatı iyi değerlendirerek sıfır ÖTV ile ihtiyaç olan beyaz eşya alışverişlerini yapmalarını tavsiye ediyoruz”
TİCARET CANLANDI
Beyaz Eşya ve mobilya ticaretinin canlanmasını sağlayan beyaz eşyada ÖTV ve mobilya sektöründe KDV indiriminin tüketicilere de büyük kolaylık ve alışveriş esnekliği sağladığını vurgulayan komite üyeleri ekonominin canlanmasına yönelik alınan bu önemli kararların sektörde cansuyu etkisi yarattığını söyledi. Komite toplantısında ayrıca beyaz eşyada ÖTV ve mobilyada KDV indiriminin tüketicinin ertelediği satın alma kararını öne çektiğini, özellikle yaz aylarında yeni ev kuranlar açısından tüketimin daha da artmasına olanak sağladığını belirterek, “Hükümetimize ticareti canlandırmak adına bu sektörümüzde yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Nezdimizde büyük bir memnuniyetle karşılandı.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER