9 noktada dereler ıslah edilecek

Serdivan Belediye Meclisi bir aylık aranın ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplandı

9 noktada dereler ıslah edilecek

Serdivan Belediye Meclisi bir aylık aranın ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplanarak, Eylül ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan meclis toplantısında tüm meclis üyelerinin yeni yasama dönemini tebrik eden Başkan Yusuf Alemdar, yeni dönemin başta Serdivan olmak üzere şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni etti.

AFET RİSKİ RAPORU
Başkan Alemdar gündem öncesi Serdivan’da afet riski oluşturan su kaynaklarıyla ilgili hazırlamış olduğu raporu slayt eşliğinde meclis üyeleriyle paylaştı. Haziran ve Temmuz aylarındaki şiddetli yağış sebebiyle Serdivan’da oluşan tahribatı ve bu tahribata sebep olan faktörleri tüm detaylarıyla birlikte ele alan Alemdar, çözüm noktasında DSİ ve SASKİ ile müşterek adımlar atılacağını, bölgedeki 9 farklı noktada derelerin ıslah edileceğini söyledi. 

MECLİS ÜYELERİ
Hazırlanan rapor doğrultusunda yapılacak olan çalışmaların yerinde olduğunu belirten partilerin grup sözcüleri bu konuda atılacak olan her adıma destek vereceklerini söylediler. Başkan Yusuf Alemdar, Serdivan’da bir daha böyle afetlerin yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşların da desteğiyle gerekli tüm önlemlerin alınacağını vurguladı.

AFET RİSKİ VURGUSU
Serdivan’da afet riski oluşturan su kaynaklarıyla ilgili slayt gösteriminin ardından meclis gündemine geçildi. İmar plan değişikliğiyle ilgili gündem maddeleri arasında yer alan ilk madde komisyona havale edilirken, Süleyman Binek Caddesi’nden Kanal boyuna kadar olan kısmının “Karaboğaz Caddesi” olarak, Kuruçeşme Mahallesi’ndeki Çalı Sokak’ın “Şehit Eren Bülbül” olarak, Kuruçeşme Mahallesi’ndeki Göl Sokak’ın “Gazi Yiğit Uçar Sokak” olarak değiştirilme talebi oy birliğiyle kabul edildi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 10:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER