97 yıldır gururla... Bayramınız kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Valilik Kampüsü’nde program düzenlendi. Program tebriklerin kabulüyle başladı 

97 yıldır gururla... Bayramınız kutlu olsun!

Şevval GEÇİN/ Merve KURTULAN'ın haberi
Valilik Kampüs Bahçesi Anıt Önünde düzenlenen törene Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Garnizon Komutanı Tankçı Komando Albay Cavit Nartop, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı. 
TEBRİK KABULÜ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıldönümü dolayısıyla dün Valilik Kampüsü Atatürk Anıtında Çelenk Sunma Töreni düzenledi. Valilik Kampüsü Bahçesi Anıt Önünde tebriklerin kabulüyle program devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım konuşma gerçekleştirdi.
DİRİLİŞ DESTANI
Kahramanlığın başka bir millete nasip olmayacağını vurgulayan Vali Kaldırım, “Tekrar dirilmesini bilmiş ayağa kalkmasını bilmiş ama bağımsızlığından karakterinden şanından şerefinden asla ödün vermemiştir. Bunun en güzel ifadesi ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ bunun en iyi vücut bulduğu millet bu millettir. Özellikle kurtuluş savaşında ortaya konan irade ortaya konan mücadele ortaya konan dirayet ortaya konan kahramanlık hiçbir millete nasip olmayacak bir şahlanış bir diriliş destanıdır” ifadelerini kullandı.
‘BU MİLLETE İHTİYAÇ VAR’
Türk milletine ve Türk gençlerine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Kaldırım, “Bağımsız iradeye karşı dik duruşa karşı her zaman karşımızda düşmanlar olmuş ve olacaktır. Bize burada düşen sorumluluk Yüce Atatürk’ün belirttiği gibi kalben, dilmen, bedenen yüksek seciyeli muhafızlar ister, nesiller ister. Bize düşen görev nesillerimizi çocuklarımızı evlatlarımızı en erdemli şekilde maneviyatı güçlü olarak yetiştirmektir. Bu millete bugün çok ihtiyaç var, çok büyük beklenti var. Bu millet her zaman dünyaya iyiliği götürmüş, güzelliği götürmüş, medeniyeti ve insanlığı götürmüştür. Dünyanın dört bir yanına din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardım ediyoruz, insanlık götürüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 15:31
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER