Acella Yaylası horonla coştu

Akyazı Belediyesi tarafından bu yıl 24.düzenlenen Akyazı Acella yayla şenliği Pazar günü yapılan etkinliklerle sona erdi. Şenliğin son gününde yaklaşık 10 bin kişi yaylaya çıktı .

Acella Yaylası horonla coştu

24 yıldır devam eden Akyazı Acella Yayla Şenliği, Pazar günü sona erdi.. Şenliğin son gününde konuşan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, yayla turizmini en üst sıralara taşınmasının ilk amaçları olduğunu ifade etti. Yaşar Yazıcı, 24’üncüsünü gerçekleştirdikleri şenlikte bu hedefe adım adım ulaştıklarını vurguladı. Üç gün süren şenlik süresi içinde yaylada silah kullanılmamasını önemli bir gelişme olarak değerlendirdiğini söyleyen Akyazı belediye başkanı Yaşar Yazıcı, alınan kararı harfiyen uygulayan herkese teşekkür etmeyi ihmal etmedi. AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise şenliklerin önemli bir sosyal faaliyet olduğunun altını çizdi.
HORONLAR DURMADI
Konuşmaların devamında ise 25’nci şenliğin ağası belirlendi. İki adayın yarıştığı şenlikte Mustafa Gözyuman 15 bin TL vererek ağa oldu. Şenliğe sanatçılarda damga vurdu. Sunuculuğunu Işıl Deniz’in yaptığı şenlikte Hüseyin Aydın, Oflu Kadir, İsmet Gönülaçar, Mustafa Özkilit, Sebahattin Yanık ve Meryem Akyüz seslendirdikleri türkülerle, şenliğe damgasını vurdu. Binlerce kişi kemençe eşliğinde horon tepti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE