Ada için destek çağrısı

Sakaryaspor, İstanbul'da yaşayan Esra ve Kemal Çelik çiftinin 1 yaşındaki SMA hastası Ada için Serdivan Sosyete Pazarı’nda stant açacak.

Ada için destek çağrısı

AİLE DESTEK BEKLİYOR

İstanbul'da yaşayan Esra ve Kemal Çelik çifti, Tip-1 SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalığına yakalanan 1 yaşındaki çocukları Ada için destek bekliyor. Çelik çiftinin tek çocukları Ada'nın, doğumundan bir ay sonra yapılan tetkiklerinde Tip-1 SMA hastası olduğu ortaya çıktı. Ada'nın, zamanla, kaslarda güçsüzlüğe, yutma ve solunum problemlerine açan hastalıkla ilgili Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi sürüyor. Tip-1 SMA hastası bebek büyük baş kontrolü, kol ve bacak hareketleri olmadığını ve desteksiz oturamıyor.

MİNİK ADA İÇİN STANT AÇACAKLAR

Sakaryaspor, 1 yaşındaki SMA hastası Ada için kolları sıvadı. 10 Ekim Cumartesi günü saat 10.00- 18.00 saatleri arasında Serdivan Sosyete Pazarı’nda stant açacak olan Sakaryaspor sosyal medya hesabından da paylaşım yaparak bütün vatandaşları standa davet etti. Sakaryaspor yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “SMA hastası Ada için 10 Ekim Cumartesi günü Serdivan Sosyete Pazarı'nda açılacak standa bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Haydi, Sakarya Ada'ya umut ol!”

  

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 15:42
YORUM EKLE