Ada Treni neden çalışmıyor? 

Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlamasına rağmen Adapazarı  - İstanbul arasında çalışan Ada Treni henüz çalışmıyor. Konuyla ilgili açıklama Ali İhsan Yavuz’dan geldi 

Ada Treni neden çalışmıyor? 

SEFERLER BAŞLAMADI
YHT yol yapımı çalışmalarından dolayı 1 Şubat 2012 tarihinde geçici olarak durdurulan ve 7 yıl aradan sonra 16 Mart 2019’da yeniden seferlerine başlayan Ada Treni, dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını sebebiyle 2,5 ay önce tekrardan durdu. Yüksek Hızlı Tren ve İstanbul banliyö seferleri yeni normalleşme sürecinde başlarken Ada Treni seferlerinin yeniden başlamaması vatandaşların ‘inşallah bir 7 yıl daha treni beklemeyiz’ tepkilerine neden oldu. Ada Treni seferleri konusunda TCDD’den net bir açıklama yapılmazken, tarihin henüz kesinleşmediği, kesinleştiğinde duyurusunun yapılacağı açıklandı. 

BİZİ TRENLE BULUŞTURUN 
Konu ile ilgili açıklamada bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ada Treni’nin her yerde durduğu için kontrol altına alınamayacağını vurgularken konu hakkında TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüştüğünü belirtti. Yavuz, “Yaptığım görüşmelerde Kamuran bey, ‘bir problem yok. Bilim Kurulu da kovid-19 açısından bir sorun yoktur gibi bir yaklaşımda bulunursa hemen yarın başlatırız’ dedi. Ben de konuyu takip etmelerini ve bizi Ada Treni ile buluşturmalarını söyledim. Salgın nedeniyle bir gecikme yaşanmış olabilir ama Ada Treni’miz o gür sesiyle seferlere yeniden başlayacak” dedi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 22:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman secer
Neriman secer - 4 ay Önce

Bütün sorunlar bitti treni kaldırdınız uğraşmayın trenle o bir simge yıllardır biz onunla büyüdük ,haydarpasaya kadar acın yolunu çocukluğumuzda babam istanbula trenle gidecez derdi uyumazdık sevinçten ,şimdi bizde torunlarımızı götürelim ,çocuklarım trenle gezdi evimin arkasından geçerdi 5 köprüye kadar izlerdik ne istiyorsunuz simgemiz bizlerin açın yolunuötsün düdüğü

NURDOĞAN KULA
NURDOĞAN KULA - 4 ay Önce

Adapazarı_ istanbul arası tren seferlerinin en kisa zamanda açılması

Luto
Luto - 4 ay Önce

Treni merkeze sokmamak için henüz makul bi bahane bulamadılar buldukları anda mithatpaşa dan pendik seferleri başlar, yerel seçimlere yakın bi telefonla gene 1-2 aylığına merkeze girer..
Vah Sakarya'm ...

SIRADAKİ HABER