ADA TRENİ VE GAR BİNASINI GÖRÜŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER: ORTAK NOKTADA
 BULUŞACAĞIZ

Başkan Toçoğlu ile görüşen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Ada Treni ve Mithatpaşa’ya yeni gar yapılmasıyla ilgili “Ben yaptım oldu gibi bir şey söz konusu değil. Ortak noktada buluşacağız” dedi

ADA TRENİ VE GAR BİNASINI GÖRÜŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER: ORTAK NOKTADA
 BULUŞACAĞIZ

APAYDIN İLE BULUŞTU
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’la bir araya geldi. Genel Müdür Apaydın ile Ada Treni’ni görüştüklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, Mithatpaşa’daki mevcut gar ile ilgili ya da Maltepe’nin altındaki alana yeni bir gar binası kazandırılması konusunda görüşmelerde bulunduk. Amacımız Sakarya için en iyisini ortaya koymaktır” dedi.
KÜLTÜREL İZLER
Başkan Toçoğlu, “Mevcut gar binasının korunması konusunda mutabıkız. Alandaki kültürel izlerin silinmesine sıcak bakmıyoruz. Gar ile Mithatpaşa arasına yeşil alan, yürüyüş yolları, rekreasyon alanları olan yeni bir yaşam alanı kazandırılmasını görüşüyoruz” dedi. Başkan Toçoğlu, tren garının Maltepe’nin hemen altında bulunan alana alınmasının da gündeme geldiğini dile getirdi.
TCDD’NİN MENFAATLERİ
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise, “Başkanımıza duyarlılığı için teşekkür ediyoruz. Ben yaptım oldu gibi bir şey söz konusu değil. TCDD’nin menfaatleri, Sakarya halkının yararına olacak ne varsa bunları gözeterek hareket ediyoruz. Ortak noktada buluşacağız. Vatandaşın faydası nasıl olacaksa o konuda adım atılacaktır. Hedefimiz Sakaryalıların huzur ve mutluluğudur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER