ADA TRENİ YILLAR SONRA BUGÜN GARDAN HAREKET EDECEK: HASRET BİTTİ 12'DE GELİYOR

Ada Treni yıllar sonra bugün 12.00’de Adapazarı Garı’na geliyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, şimdilik Pendik’e kadar yapılacak seferlerin önümüzdeki günlerde Söğütlüçeşme’ye kadar uzayacağını söyledi

ADA TRENİ YILLAR SONRA BUGÜN GARDAN HAREKET EDECEK: HASRET BİTTİ 12'DE GELİYOR

BASIN TOPLANTISI
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün parti binasında basın toplantısı düzenledi. AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin de katıldığı toplantıda konuşan Yavuz, Ada Treni'nin seferlerinin yeniden başlayacağını aktardı. 
HERKES İSTİYORDU
Herkesin Ada Treni’nin istasyona gelmesini istediğini gördüklerini belirten Yavuz, “Bizde Ulaştırma Bakanlığıyla hatta en son Cumhurbaşkanıyla görüşmek suretiyle tren seferlerinin başlaması şeklinde bir noktaya geldik. İnşallah ilk tren bugün 12.00’de istasyona gelecek. Daha sonra bütün seferler şehir merkezine girecek” dedi.
PENDİK’E KADAR GİDECEK
Tren seferlerinin şimdilik Pendik’e kadar gerçekleştirileceğini dile getiren Yavuz, “Şu an seferler Pendik’e kadar gerçekleştiriliyor. Ama az evvel Söğütlüçeşme’ye kadar gidip gitmeyeceğiyle ilgili TCDD Genel Müdürü ile görüştük. Şuan için birkaç sorun var ama önümüzdeki günlerde onunda olabileceğini söyledi” diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem Yüce ve partililer katıldı. Kentin gündeminde yer alan konular hakkında hemşerilerine müjdeler vermek istediklerini anlatan Yavuz, Ada Treni'nin seferlerinin yeniden başlayacağını aktardı.  
ESKİSİ GİBİ ÇALIŞACAK
Adapazarı Treni’nin yerin altına alınması veya üstten getirilmesiyle ilgili çalışmaların rantabl olmayacağıyla ilgili bilirkişi raporu olduğunu dile getiren Yavuz, “Baktık ki herkes yine eskisi gibi Ada Treninin istasyona kadar gelmesini istiyor. Bizde Ulaştırma Bakanlığıyla hatta en son Cumhurbaşkanıyla görüşmek suretiyle tren seferlerinin başlaması şeklinde bir noktaya geldik. İnşallah ilk tren 16 Mart Cumartesi (bugün) günü 12.00’de istasyona gelecek. 12.00’de ilk sefer gerçekleşecek. Daha sonra Arifiye-Pendik arası yapılacak bütün seferler şehir merkezine girecek. İstasyona tren girecek ve eskisi gibi çalışmaya başlayacak” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kente yapacağı ziyarete değinen Yavuz, teşkilat olarak alarm halinde ve yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.  AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce de 23 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği toplantıyla projelerini Sakaryalı vatandaşlarla paylaşacağını bildirdi.
PENDİK’E KADAR GİDECEK
Tren seferlerinin şimdilik Pendik’e kadar gerçekleştirileceğini dile getiren Yavuz, “Şu an seferler Pendik’e kadar gerçekleştiriliyor. Ama az evvel  Söğütlüçeşme’ye kadar gidip gitmeyeceğiyle ilgili TCDD Genel Müdürü ile görüştük. Şuan için birkaç sorun var ama önümüzdeki günlerde onunda olabileceği konusunda bir görüş beyan ettiler. Takipçisi olacağız bu meselenin” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort