Ada Trenini daha çok bekleriz! 

Korona salgını nedeniyle seferleri durdurulan Ada Treni güzergahının Adapazarı - Mithatpaşa arasında şimdi de ayları sürecek 'üstyapı yenilemesi' yapılacak 

Ada Trenini daha çok bekleriz! 

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL

Adapazarı - İstanbul arasında çalışan ve 'Ada Treni' olarak bilinen Adapazarı ekspresinin seferleri Yüksek Hızlı Treni hattı çalışmaları nedeniyle 2012 yılında durduruldu. 
Yıllarca çalışmayan hat, 2017 yılında ilk olarak Arifiye - Pendik daha sonra da Mithatpaşa - Pendik arasında çalışmaya başladı. 

SEÇİM ÖNCESİNDE GELDİ 

Geçtiğimiz yılki yerel seçimlerin öncesinde şaşalı duyurularla yeniden Adapazarı Garına gelmeye başlayan Ada Treninin seferleri Mart ayında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle durduruldu. 

ADAPAZARLILAR TRENİ İSTİYOR

Normalleşme süreciyle YHT seferleri başlarken, Ada Treninin de yeniden çalışması için çağrılar yapılıyordu. 

EN ERKEN YIL SONUNDA BİTECEK 

Ancak TCDD Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü bu kez de hatta 'üstyapı yenileme' çalışması başlattı.  Adapazarı Garı ile Mithatpaşa istasyonu arasında kalan bölgede üst yapı yenilenecek. 3 bin 280 metrelik güzergahta 11 adet makasın da değişimi yapılacak. 12 Ağustos'ta gerçekleşecek ihaleyi alacak olan firmanın işi bitirme süresi ise 90 gün yani 3 ay olarak belirlendi.

Yani ihale tamamlanıp firmaya yer teslimi Ağustos'un sonuna kadar yapılsa bile Ada Treninin yeniden çalışması en erken yıl sonunu bulacak.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 12:40
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah koral
Emrah koral - 3 hafta Önce

Ne treni kardesim trafigi felc ediyor 20-30 kisi binecek en az 15 kisi bedawadan maas aliyor illa gelecekse ya yerin altindan ya ustunden gecsinde ayakta alkislayalim

SIRADAKİ HABER