ADA TRENİ'NİN GARA GELİŞ TÖRENİNDE PARTİLER BİRBİRİYLE YARIŞTI: PAYLAŞAMADILAR

Ada Treni tam 7 yıl aradan sonra önceki gün Adapazarı Garı’na geldi. Trenin gara gelmesi sırasında Cumhur ve Millet İttifakı arasında ufak gerginlikler yaşandı. Siyasi partilerin tren üzerinden oy devşirmeye çalışmasına vatandaş tepki gösterdi

ADA TRENİ'NİN GARA GELİŞ TÖRENİNDE PARTİLER BİRBİRİYLE YARIŞTI: PAYLAŞAMADILAR

CUMHUR VE MİLLET
Ada Treni tam 7 yıl aradan sonra önceki gün Adapazarı Garı’na geldi. Tören sırasında siyasi partiler arasında gergin anlar yaşandı. Adapazarı-Pendik arası günde 5 sefer yapacak olan trenin gara gelmesi nedeniyle düzenlenen törenin başında AKP ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı üyeleri hazır bulundu. CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakı üyeleri daha sonra törenin yapılacağı alana geldi.
SLOGAN ATIŞMASI
Cumhur ve Millet İttifakları arasında bu sırada slogan atışması da yaşandı. Cumhur İttifakı üyelerinin ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarına karşılık Millet İttifakı üyeleri ‘Vatan millet Sakarya’ sloganlarıyla karşılık verdi.  Trene Mithatpaşa İstasyonu'ndan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek ile AKP İl Başkanı Yunus Tever de bindi.
GARA POLİS GELDİ
Ada Treni 11 dakikalık rötarla geldi. Trenin perona girişi sırasında büyük bir alkış tufanı koptu. Garda trenden inen Yavuz ve beraberindekileri vatandaşlar alkışlarla karşıladı. İttifaklar arasında yaşanan gerginliğin üzerine gara polis ekipleri geldi. Bu sırada CHP ve İyi Partililer tören alanından çıkarak garın önünde basın açıklaması yaptı. AKP Büyükşehir Adayı Ekrem Yüce, trenin gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Ada Treni tam 7 yıl aradan sonra önceki gün Adapazarı Garı’na geldi. Adapazarı-Pendik arası günde 5 sefer yapacak olan trenin gara gelmesi nedeniyle gar binasında bir tören düzenlendi. Trenin gelişi öncesinde garın önünde eylem yapan CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakı üyeleri daha sonra törenin yapılacağı alana geldi. Bu sırada tören alanına Millet İttifakı üyelerinin gelmesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.
GARDA SLOGAN ATTILAR
CHP ve İyi Partilileri gören AKP ve MHP’liler arasında slogan atışması da yaşandı. Cumhur İttifakı üyelerinin ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarına karşılık Millet İttifakı üyeleri ‘Vatan millet Sakarya’ sloganlarıyla karşılık verdi.  Yaklaşık 7 yıl aradan sonra Adapazarı Garı'na gelen trene Mithatpaşa İstasyonu'ndan binen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek ile AKP İl Başkanı Yunus Tever'in yanı sıra Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce yolcularla bir süre sohbet etti.
MİTHATPAŞA’DAN BİNDİLER
Treni 11 dakikalık rötarla Adapazarı Garı’na girdi. Trenin gara girmesi sırasında büyük bir alkış tufanı koptu. Adapazarı Garı'nda trenden inen Yavuz ve beraberindekileri peronda bekleyen vatandaşlar alkışlarla karşıladı. Bu sırada CHP ve İyi Partililer tören alanından çıkarak garın önünde toplandı. Törende konuşan AKP Büyükşehir Adayı Ekrem Yüce, trenin gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
YÜCE TEŞEKKÜR ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının gayretleriyle seferlerin tekrar başlatıldığını dile getiren Yüce, "Ada'ya ve Sakarya'ya hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımızın talimatı Ulaştırma Bakanımızın gayretleri Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğümüzün çok ciddi çalışmaları herkesin katkısıyla beklenen, özlenen Ada Treni Ada'ya gelmiş oldu. İlk gün bana sorulmuştu 'Ada treni ne olacak?' diye. O gün ne demiştik 'Ada Treni gelecek ama alttan ama üstten en uygun şartlar neyse yerine gelecek.' demiştik." ifadelerini kullandı.  Yüce, peronda kendilerini karşılayan Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine de bu sevince ortak oldukları için teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER