'ADA TRENİ'NİN SEFERLERİ ARTMALI'

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İl Temsilcisi Salim Aydın, Ada Treni’nin sefer sayısının arttırılmasını isteyerek, “Tren vagon sayısının arttırılarak 2012 yılı öncesinde olduğu gibi daha çok hemşerimize hizmet vermeli” dedi

'ADA TRENİ'NİN SEFERLERİ ARTMALI'

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İl Temsilcisi Salim Aydın, Ada Treni’yle ilgili bir açıklama yaptı. Oda olarak tren seferlerinin Adapazarı halkı için olmazsa olmaz bir hizmet olarak gördüklerini belirten Aydın, “Ağustos 2017 yılında başlayan tren seferlerinin sayısının yetersiz olduğunu düşünmekteyiz. 7 yıl önce, Haydarpaşa-Adapazarı arasında karşılıklı 12 sefer (Gidiş-Geliş 24 sefer) yapan Adapazarı treni şu anda sadece karşılıklı 5 sefer (Gidiş-Geliş 10 sefer) yapıyor. Çalışanların mesai saatlerine uygun olacak şekilde ve ilimizde eğitim gören öğrencilerimizin aktif olarak kullandıklarını bildiğimiz Ada Ekspresinin bu durumlar göz önüne alınarak sefer sayılarının arttırılması gerektiğini düşünmekteyiz.
HATLAR YENİDEN AÇILMALI
2012 yılı öncesinde kullanılan ve şu anda kapalı olan Diliskelesi, Tavşancıl, Tütünçiftlik, Kuruçeşme, Kırkikievler tren istasyonun da hizmete açılmasını istiyoruz. Hızlı tren için yol çalışması yapılırken birçok tren istasyonu, sadece 4 vagon sığacak uzunlukta tasarlanmış olup daha önce 6 vagon ile hizmet veren Adapazarı treninin vagon sayısını arttırılmasına engel olmaktadır. Bu yapılan yanlış uygulama yatırımın ne kadar plansız olduğunun göstergesidir. Tren vagon sayısının arttırılarak 2012 yılı öncesinde olduğu gibi daha çok hemşehrimize hizmet vermesini gerekli görüyoruz. Geçtiğimiz aylarda yaşanan Çorlu ve Ankara tren facialarına yenilerinin eklenmemesi açısından düzenlemelerin acilen yapılmasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER