ADABİLİM ÖĞRENCİLERİ KİTAP KRİTİĞİ YAPTI

Adabilim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri okumuş oldukları "Esrarengiz Mektup Kimin?" isimli kitabın kritiğini öğretmenleri ile birlikte Serdivan'da bir Cafe'de gerçekleştirdiler.

ADABİLİM ÖĞRENCİLERİ KİTAP KRİTİĞİ YAPTI

Sınıf öğretmeni Ayşenur Akgünler, öğrencilerle birlikte her ay ortalama üç kitap okuduklarını ve bu kitapların kritiklerini mutlaka farklı ortamlarda farklı kişilerle yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek, “Kitaplar öğrencilerimizin hayal kurmasına aracılık eder. Hayal gücü yüksek olan çocukların yaratıcılığına katkıda bulunur. Aynı zamanda terapi etkileri de var. Çocuklar, masal kahramanlarıyla özdeşim kurar ve hikâyeden dersler çıkarırlar. Ayrıca masal kahramanın davranışlarını da model alırlar. Bu ve bunun gibi birçok kazanımları çocuklarımızın erken yaşta elde etmesini okul olarak çok önemsiyoruz. Bu yüzden kitap kritiklerini de farklı ortamlarda çoğu zaman sosyal hayatın içinde olan mekânlarda yapıyoruz” dedi.

AKADEMİK BAŞARI

Akgünler “Kitap okuma alışkanlığı kazanmak, ilerde akademik başarının artmasına da katkıda bulunur. Kitaplar, çocuğun dünyayı tanımasına ve genel kültürün artmasına destek olur. Birçok açıdan bu alışkanlığı kazanmak, çocuklarımızın gelişimini de hızlandırır” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER