'ADALET MIKNATIS GİBİDİR'

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen törende Başkan Burak, “Adalet mıknatıs gibidir, güzellikleri çeker ancak kötülükleri ise iter. Adaleti dengeleyen avukattır. Avukat ne kadar güçlü olursa, adalet de o kadar güvencede olur” dedi


'ADALET MIKNATIS GİBİDİR'

Sakarya Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Avukatlar ilk olarak Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende konuşan Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan çaba gösteren meslektaşlarının 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı.
TAM BAĞIMSIZ YARGI
Başkan Burak, “Ülkemizde yargının tam bağımsız olması için, savunmanın hak ettiği itibarı elde etmesi için, avukatların elde edilmekte geç kalınmış haklarına ulaşılması için var gücümüz ile çalışıyoruz ve çalışacağız. Toplumumuzun birlik ve beraberliğini, devletimizin dirliğini, eşitlik ve adaleti güçlendirecek, tesis edecek her türlü çalışmada devletimizin ve milletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı. Demokrasinin, hukuk devletinin ve bağımsız yargının varlığının ancak avukatların etkinliğinin artmasıyla olacağını belirten Başkan Burak, “Adaleti dengeleyen avukattır. Avukat ne kadar güçlü olursa, avukat ne kadar itibarlı olursa, avukat ne kadar ilkeli olursa, adalet de o kadar güvencede olur” dedi.
ADALET KÖTÜLÜKLERİ İTER
Bir ülkede adalet var ise o ülkede her güzelliğin peşi sıra geleceğini kaydeden Başkan Burak, “Adalet mıknatıs gibidir, güzellikleri çeker; ancak kötülükleri ise iter” dedi. Törenin ardından Sakarya Barosu hizmet binasının bahçesinde bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, STK temsilcileri hâkimler, savcılar ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER