ADAPAZARI BELEDİYE BAŞKANI ENGELLİLER HAFTASINDA SÖZÜNÜ VERDİ: ENGELLİLERE ÖZEL OFİS

Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Engellilerin sorunlarının tespit edildiği, çözüm önerilerinin sunulacağı bir bir ofisi belediye binası içinde hizmete sunacağız” diye konuştu.

ADAPAZARI BELEDİYE BAŞKANI ENGELLİLER HAFTASINDA SÖZÜNÜ VERDİ: ENGELLİLERE ÖZEL OFİS

İLLÜSTRASYON SERGİSİ
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı. İlk olarak Dijital İllüstrasyon sanatçısı engelli Murat Özcan tarafından açılan sergiyi gezen Başkan Mutlu Işıksu, yapılan çalışmaları inceledi. Başkan Işıksu, yaptığı konuşmada engellilere saygı ve sevgi çerçevesinde davranmanın sosyal bir sorumluluk olduğuna vurgu yaptı.
İNSANİ GÖREVLERİMİZ
Başkan Işıksu, “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırarak toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak bizlerin insani anlamda en önemli görevlerinden biridir. “Bizler de bu noktada engelli kardeşlerimize azami ölçüde destek olarak sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız” diyen Başkan Işıksu ve beraberindekiler daha sonra Engelsiz Kafe’yi ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.
ÇÖZÜM ODAKLI YÖNETİM
Meselelere çözüm odaklı baktıklarını belirten Başkan Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızla ilgili çeşitli projeler hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte engellilerimizin sorunlarının tespit edildiği, çözüm öneri ve uygulamalarının sunulacağı, program ve etkinliklerin takip edilerek gerekli koordinasyonun sağlanacağı bir ofisi belediye binası içinde hizmete sunacağız” diye konuştu. 

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen programlara katıldı. İlk olarak Dijital İllüstrasyon sanatçısı engelli Murat Özcan tarafından Adapazarı Belediyesi Hizmet Binası’nda açılan sergiyi gezen Başkan Mutlu Işıksu, yapılan çalışmaları inceledi, sergiye katılan misafirlerle sohbet etti. Engelli vatandaşlara saygı ve sevgi çerçevesinde davranmanın sosyal bir sorumluluk olduğuna vurgu yapan Başkan Işıksu, “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırarak toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak bizlerin insani anlamda en önemli görevlerinden biridir.” diye konuştu.
OFİS KURULACAK
Başkan Işıksu’nun ikinci durağı ise Engelsiz Kafe oldu. Gerçekleşen buluşmada Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, engellilerle tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi. Meselelere çözüm odaklı baktıklarını belirten Başkan Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızla ilgili çeşitli projeler hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte engellilerimizin sorunlarının tespit edildiği, çözüm öneri ve uygulamalarının sunulacağı, program ve etkinliklerin takip edilerek gerekli koordinasyonun sağlanacağı bir ofisi belediye binası içinde hizmete sunacağız..” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER