ADAPAZARI BELEDİYESİNE DİJİTAL ARŞİV

Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde başlatılan arşiv çalışmasıyla 23 bin klasör, 5 milyon sayfa taraması yapılarak elektronik ortama aktarıldı.

ADAPAZARI BELEDİYESİNE DİJİTAL ARŞİV

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, iki müdürlüğün bünyesinde bulunan dosyaların elektronik ortama aktarıldığını ifade ederek, “Yaklaşık 1 yıl önce başlattığımız çalışma ile belediyemizin İmar ve Şehircilik ile Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne ait tüm arşiv bilgi, belge ve dosyaları elektronik ortamda arşivledik. Toplam 23 bin klasör 5 milyon sayfa tek tek elden geçirilerek, tüm arşiv evrakları elektronik ortama aktarıldı. Yapılan çalışma fiziki yapısı açısından da arşiv yönetmeliğine uygun olarak düzeltildi” dedi.


KISA SÜREDE ULAŞIM
Zamandan tasarrufta önemli bir adım olan sistemin vatandaş ve personel için büyük kolaylık sağlayacağını belirten Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, "Amacımız vatandaşa en iyi hizmeti en kısa sürede vererek, vatandaşın işini kolaylaştırmak ve işleyişi daha düzenli bir hale getirmek. Önceden arşivde belki bir saatte bulunan evraklar şimdi bilgisayar ortamında tek bir işlemle bulunuyor. Bu da vakit kazanmak açısından hem çalışana hem vatandaşa da büyük kolaylık sağlıyor. Sistemi hazırlarken büyük emek veren tüm personel ve stajyerlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE