"Adapazarı depreme hazır değil"

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak; Adapazarı'nın depreme hazır olmadığını, yapılan hazırlıkların ise hep deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına yönelik olduğunu söyledi 

"Adapazarı depreme hazır değil"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 1-7 Mart Deprem haftası ile ilgili bir açıklama yaptı.
Son yüzyılın en büyük depremlerinden birini yaşamış olan Adapazarı’nın olası bir depreme hazır olmadığını ifade eden Başkan Oturak yapılan hazırlıkların hep arama, kurtarma ve deprem sonrasına yönelik olduğunu söyledi. 

50 BİN BİNA VAR
1999 depreminde ayakta kalan ancak bugün bir deprem olsa nasıl davranacağını bilmediğimiz 50 bin civarında binanın olduğunu tekrar hatırlatan Oturak, belediye meclisi Şubat ayında dile getirdikleri Depreme Hazırlık Master planı için tüm kurumların seferber olması çağrısını yineledi.

ÜNİVERSİTELER İNCELESİN
MHP ilçe başkanı Oturak açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: 
“İlimizde iki üniversite bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) master planı ile ilgili hazırlıkta ciddi yarar sağlayabilir. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ise şehirdeki binaları akademisyenler ve öğrencilerden oluşan bir ekiple test edebilir. Belediyeler bu işin maliyetini yüklenebilir. Bundan daha acil ve milli bir uygulama ve hizmet konusu olamaz.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM 
Kentsel dönüşüme de değinen ilçe başkanı Oturak, “Kentsel dönüşümün destekçisiyiz. Ancak vatandaşın iknası ve tüm şartların oluşturulabilmesi ve yapılan kentsel dönüşüm planlarının başarıya ulaşabilmesi için tüm kurum ve kişilerde deprem bilinci hat safhada olmalıdır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu bilinci oluşturmak gayretindeyiz. Master Planı Teklifimizin gayesi budur” dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE