Adapazarı HEM'den sağlık çalışanlarına destek

Koronavirüs salgını sonrasında sağlık çalışanlarının maske ve benzeri ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçen kurumlardan Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde, kurum müdürü Abdulvahit Uygar'ın öncülüğünde müdür yardımcıları, öğretmenler ve usta öğreticiler ihtiyaç duyulan maske üretimine başladılar.

Adapazarı HEM'den sağlık çalışanlarına destek

İlk etapta günde 1000 adet maske üretimi gerçekleştiren Adapazarı HEM öğretmenleri önümüzdeki hafta otomasyon makinelerinin gelmesi ile birlikte maske üretimini günde 10.000 adete çıkaracak. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda ilimizdeki bazı meslek liseleri ve halk eğitim merkezlerinde yürütülen maske, sıvı yüzey dezenfektanı, önlük, koruyucu tulum, kolonya, el dezenfektanı ve benzeri üretim çalışmaları büyük takdir topluyor.

Adapazarı İlçesindeki çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde maske üretimi yapan öğretmenlerle bir araya gelerek sağlık çalışanlarının yanlarında oldukları mesajı verdiler.

Boneleri ve maskeleri ile birlikte mesai bitiminde Halk Eğitim binası merdivenlerinde toplanan eğitimciler, Koronavirüse karşı fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına tüm öğretmenler adına teşekkür ettiler.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER