ADAPAZARI MUHTARLARI SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAŞKANA VERDİ: MUHTARLAR DERTLİ

Muhtarlarla bir araya gelen Başkan Mutlu Işıksu, taleplerini içeren dosyayı aldı. SMF Başkanı Erdal Erdem, mahallelerindeki sorunların çözülmesini isteyerek, “Muhtarlar olarak hepimizin mahallelerimizde hedefleri var” dedi

ADAPAZARI MUHTARLARI SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAŞKANA VERDİ: MUHTARLAR DERTLİ

HEDEFLERİMİZ VAR
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem'i ziyaret etti. Başkan yardımcıları ile birlikte SMF Başkanı Erdem ve Adapazarı'nda hizmet veren muhtarlarla bir araya gelen Başkan Işıksu, mahallelerin talep ve ihtiyaçlarını içeren dosyayı da teslim aldı. Ziyarette konuşan Federasyon Başkan Erdem, “Muhtarlar olarak hepimizin mahallelerimizde hedefleri var” diye konuştu.
84 MAHALLEYİ GEZDİK
Adapazarı'nı birlikte yöneteceklerini vurgulayan Işıksu, muhtarların önemli hizmet ortakları olduğunu kaydetti. Başkan Işıksu, “Seçim öncesinde 84 mahallemizde kapı kapı gezdik, hamdolsun birçok meseleyi o süreçte değerlendirdik. Adapazarı’mızda hayata geçirmek istediğimiz projelerimizi de kamuoyu ile paylaştık ve şimdi hizmet vakti, projelerimize start verme vakti. Muhtarlarımız önemli hizmet ortaklarımızdır” dedi.
BONZAİYLE MÜCADELE
Muhtarlar dosyada bonzai başta olmak üzere, uyuşturucu ile yasal düzenlemeler dahil her türlü tedbirlerin alınmasını isteyerek, metruk binaların ya yıkılmalı ya da tamir edilmesini istedi. Sahipli olup, evde bakılması bile yasak olan köpek cinslerinin insanların yoğun olarak dolaştığı yerlerde dolaştırılmaması gerektiğini dile getiren muhtarlar, şehir içi trafiğin akışını sağlamak için çift sıra parkların önüne geçilmesini talep etti.
GAYRİ MEŞRU İŞLER
Raporda ayrıca şehir merkezindeki metruk binalar ve boş arsaların gayri meşru işler için zemin hazırladığına dikkat çekildi. Muhtarlar SASKİ, AGDAŞ ve Telekom gibi kuruluşların çalışmaları sırasında bozulan yolların acilen yapılmasını da isteyerek, imar planında yol gözükmesine rağmen açılmayan sokakların kamuya açılmasını da istedi. Raporda Dernekkırı’nın temizlenerek yeniden meraya çevrilmesi gerektiği de ifade edildi.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem'i ziyaret etti. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, başkan yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden ile Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdem ve Adapazarı'nda hizmet veren muhtarlarla bir araya gelen Işıksu, mahallelerin talep ve ihtiyaçlarını içeren dosyayı teslim aldı. Ziyarette konuşan Başkan Erdem, “Muhtarlar olarak hepimizin mahallelerimizde hedefleri var. Biz Adapazarı’nda yeni dönemde önemli çalışmaların hayata geçeceğine inanıyoruz ve katkı sağlamaya hazırız” diye konuştu.
84 MAHALLEYİ GEZDİK
Adapazarı'nı birlikte yöneteceklerini vurgulayan Işıksu, muhtarların önemli hizmet ortakları olduğunu kaydetti. Başkan Işıksu, “Seçim öncesinde 84 mahallemizde kapı kapı gezdik, hamdolsun birçok meseleyi o süreçte değerlendirdik. Bizlere yardımcı olan kıymetli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Adapazarı’mızda hayata geçirmek istediğimiz projelerimizi de kamuoyu ile paylaştık ve şimdi hizmet vakti, projelerimize start verme vakti. Muhtarlarımız önemli hizmet ortaklarımızdır. Özellikle halkla birlikte yönetim ve Adapazarı’nı Çok Seviyoruz platformu çalışmalarımızda muhtarlarımızın desteklerini alacağımıza inanıyoruz. Her fırsatta ifade ediyorum. Dayanışma ve birlikte çalışma kültürünü canlı tuttuğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz iş yoktur. Ortak çalışma ile inşallah Adapazarı’mızı daha ileriye taşıyacağız. Birlikte çalışacağız ve şehrimizi daha da güzelleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

+++++++

İŞTE ADAPAZARI
muhtarlarının belli başlı talepleri

*Bonzai başta olmak üzere, uyuşturucu ile yasal düzenlemeler dahil her türlü tedbirlerin alınması. Metruk binalar yıkılmalı ve boş araziler ise temizlenmeli.

*Sahipli olup, evde bakılması bile yasak olan köpek cinslerinin insanların yoğun olarak dolaştığı yerlerde dolaştırılmaması gerekir.

*Şehir içi trafiğin akışını sağlamak için özellikle çift sıra parkların önüne geçilmesi.

*Özellikle şehir merkezindeki mahallelerimizde metruk binalar ve boş arsalar gayri meşru işler için zemin hazırlıyor. Boş arsalar temizlenmediği ve otlarla kaplandığı için zaman içerisinde çöp yuvası haline dönüyor.

*Asfalt ve kilitli parke olan yollardan, kaldırımlardan başlamak üzere SASKİ-AGDAŞ-TELEKOM gibi kuruluşların çalışmaları sırasında bozulan yerlerin acilen yapılması, bu yapımlarında engelli kardeşlerimizin yürüyebileceği şekilde tekrar düzenlenmesi.

* Özellikle şehir merkezindeki mahalleler de imar planında yol gözükmesine rağmen açılmayan özellikle kısa mesafeli çıkmaz sokakların kamuya açılmasını acilen talep ediyoruz.

* Köy’den Mahalle’ye dönüşen mahallelerimizdeki ruhsatlı olarak yapılacak her türlü işyeri, ahır ve konutlarda inşaat ruhsat harç bedellerinin daha uygun olarak alınması.  
             
* Mahalle statüsüne geçen köylerde hayvan bakılması yasaklanıyor. Hayvan bakmayan vatandaş, hayvan bakan komşusunu şikayet ediyor. Bunun için yeni bir yasal düzenleme yapılması gerekir.

*Dernek kırı bölgesinde kaldırılan prefabrik alanlarındaki moloz ve harfiyatların temizlenerek, tekrar mera olarak (hayvan otlatılması için) o bölgeye hizmet etmesi için gerekli çalışmaların yapılması veya bu bölgeye veterinerlik-ziraat fakültesi kurulması – bunlarda olmasa çevre dostu tarıma dayalı sanayi kurulması.        
                                                                                      
*Şehir merkezindeki mahallelerimizde (Akıncılar, Papuççular, Yenidoğan, Yenicami, Yenigün, Tığcılar Çukurahmediye, Karaosman) SASKİ’nin acil yağmur suyu giderlerini yapması gerekir.

* Çöplerimiz şehir merkezindeki bazı mahallelerimizde poşet uygulaması ile toplanmaktadır. Poşet uygulaması olan mahallelerimizde sokak başlarında, uygun olan yerlere büyük çöp konteynırı konması, zamansız atılacak çöplerin burada toplanması sağlanarak daha temiz sokaklar oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort