ADAPAZARLILAR VE TÜM EDEBİYAT SEVERLER KAÇIRMASIN

Adapazarı doğumlu ve hikayelerinde Adapazarı’ndan çokça anlatımlar yapan Sait Faik Abasıyanık belgeseli, Serdivan AVM ve AKM’de gösterimde

ADAPAZARLILAR VE TÜM EDEBİYAT SEVERLER KAÇIRMASIN

Yönetmenliğini Onur Barış’ın üstlendiği belgeselin tanıtım yazısı:

"Benden Hikayesi" belgeseli, bir adada doğup (Adapazarı) ömrünü başka bir adada geçiren Türk edebiyatının sorumlu avaresi Sait Faik'in yaşamını kendi hikayeleri eşliğinde işliyor. Sait Faik'in öyküleri canlandırma sahneler eşliğinde filmde yer buluyor. Yazar, Bursa Erkek Lisesi’nde İpekli Mendil ile başlayan hikayecilik hayatını kendine özgü “savrukluğu” ile Beyoğlu’nun Yüksekkaldırımı’nda, Fatih’in Kirazlımescit sokağında, kendi çocukluğunu bulduğu Burgaz Ada’da devam ettiriyor.

Sait Faik, içinde dülger balığının yüreğindeki korkuyu, milyonluk şehirlerin yalnızlığını, insanların sevinçlerini kederlerini kendi korkusu, kendi yalnızlığıymışçasına yazıya döküyor. "Benden Hikayesi" ismini Sait Faik'in bizim için endişelendiği o meşhur son kuşlar hikayesindeki son pasajdan alıyor. “Dünya degişiyor dostlarım. Günün birinde gökyüzünde, güz mevsiminde artık esmer lekeler göremeyeceksiniz... Biz kuşları ve yeşillikleri çok gör dük. Sizin için kötü olacak: Benden hikayesi.

Benden Hikayesi

Serdivan AVM’de

14.00 ve 18.55’te

Adapazarı AKM’de

13.30,  17.45 ve 22’de

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort