Adapazarlının "Kuzey Marmara" korkusu!

2020 yılında tamamlanması planlanan Kuzey Marmara Otoyolunun Adapazarı bağlantısının Yenikent yolu üzerinden sağlanacak olması Yenikentliler’i endişelendirdi. Dernek Başkanı Fikri Arslan bu endişesini Yenihaber’e aktardı

Adapazarlının "Kuzey Marmara" korkusu!

GİRİŞ VE ÇIKIŞ BU YOLDAN

Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden Sakarya’yı İstanbul’un Avrupa yakasına bağlayacak Kuzey Marmara Otoyolu’nun şehre giriş ve çıkış bağlantılarının Yenikent yolu üzerinden yapılacak olması Yenikentliler’i endişelendiriyor. Yenikent Derneği Başkanı Fikri Arslan, Yenikent bağlantı yolunun mevcut haliyle trafiğini kaldırmadığını belirterek Kuzey Marmara Otoyolu’nun tamamlanmasıyla Yenikent’ten şehir merkezine ulaşımın çok zorlaşacağını belirtti.

ŞİMDİDEN ÖNLEM ALINMALI

Fikri Arslan “ Çok uzun süredir Yazlık Kavşağı’nda ve Yenikent bağlantı yolunda sabah ve akşam saatlerinde büyük araç yoğunluğu yaşanıyor. Yol boyunca yapılan yeni yatırımlarla birlikte Kuzey Marmara Otoyolu’nun çıkışları da bu yolu verildiğinde buradaki araç sayısı katlanarak artacak ve yol tümüyle yetmez hale gelecek. Biz şimdiden yetkilileri uyarıp, hem mevcut yolun genişletilmesini, hem alternatif yolların planlanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Foto: Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan, Yönetim Kurulu üyeleri ve Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Korucuk Muhtarı Cevdet Koçak, Yenihaber’i ziyaret ederek Genel Yayın Müdürümüz Sezai Matur’la görüştüler.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 10:30
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci Çakıroglu
Naci Çakıroglu - 12 ay Önce

Sevgili Sosyal Dernek yoneticileri bu güne kadar neredeydiler bu yolun geçeceği nerdeyse 5 yıldır belliydi ama şimdi mi uyandılar... neden daha önce uyarı yapmadılar ayrica yazlik kavşağının dandik bir kavşak olduğunu yeni mi akıllarına geldi...

İnşaallah iyi olur temennisiyle slm
İnşaallah iyi olur temennisiyle slm - 12 ay Önce

Aynen

SIRADAKİ HABER