'Aday değilim'

AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, partilerinin seçim takviminin YSK’nın takvimiyle paralel gideceğini belirtirken, yerel seçimlerde hiçbir belediyeyle başkanlığı için aday adayı olmayı düşünmediğini söyledi.

'Aday değilim'

BAŞBAKAN GELİYOR
AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, geçen hafta salı günü yapılan İl Başkanları Toplantısı’nı değerlendirdi. Uncuoğlu, yapılan bu toplantıda Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın 14 Eylül ve 28 Aralık tarihleri arasında ülke genelinde ki programını açıkladığını ifade etti. Uncuoğlu, Başbakan Erdoğan’ın 27 Aralık’ta ilimize geleceğini söyledi.
ADAY DEĞİL
AKP’nin seçim takvimiyle ilgili olarak konuşan İl Başkanı Uncuoğlu, parti olarak ülke genelinde seçim takvimlerinin YSK’nın açıklayacağı takvimle paralel ilerleyeceğini söyledi. Kendisinin yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adayı olacağı söylentilerine açıklık getiren Uncuoğlu, adaylık gibi bir düşüncesi olmadığını ifade ederek, “Ben teşkilatıma ve partime böyle faydalı olacağıma inanıyorum.” dedi.

BAŞVURULAR
Teşkilatların seçim tarihinde 5-6 öncesinden hazırlıklarını tamamlayacağını ifade eden Uncuoğlu, aday adaylığı başvurularının Aralık veya Ocak ayı içinde alınacağını söyleyerek, “Büyükşehir Başkan adayları, ilçe başkanları konusunda temayül yoklamaları, Genel Merkez yoklamaları ardından şekillenecek. Kesin adaylıklar ise tahminen seçimlerden 60 gün önce açıklanır” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER