ADD il şubesinden Başkan Yüce'ye "anıt" ziyareti

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi, geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

ADD il şubesinden Başkan Yüce'ye "anıt" ziyareti

Demokrasi Meydanında yapılan yenilenme çalışması sonrası Atatürk anıtının yeri değişmiş ve oluşan görüntü bozukluğundan dolayı ADD Sakarya Şubesi tarafından konuyla ilgili basın açıklaması yapılmıştı.

ADD Şube Başkanı Aslıhan Ateş, pek çok vatandaşın bu durumdan rahatsız olduğunu kendilerine ilettiklerini ifade ederek anıtla ilgili defalarca basın açıklaması yaptıklarını ancak bunun yanı sıra belediye başkanı ile de görüşme kararı aldıklarını belirtti. 

Yapılan ziyarette şube başkanı Aslıhan Ateş, Başkan Yüce ‘ye; “Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ortak değerimiz olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla bu konunun polemik haline getirilmesinden yana asla taraf olmadık olamayız da. Ancak anıt yüksekliğinin fazlasıyla indirilmiş olması ve arkasında bulunan duvarın kaldırılmış olması son derece kötü bir görüntü kirliliği oluşturmuştur. Anıt, esnaf tabelaları içinde kaybolmuştur.” dedi.

Bu konunun, kendisini de rahatsız ettiğini ifade eden Ekrem Yüce; “Bu durumu nasıl düzeltiriz diye düşündüğünü belirterek Ateş’in anlatımlarını not aldı.

ADD Şube Başkanı Ateş; "Sizden ricamız anıtı bu halde bırakmayın ve lütfen eski duruşunu yeniden sağlayınız" diyerek, ziyareti kabul ettikleri için Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsen Öziş
Gülsen Öziş - 9 ay Önce

Sayın başkan yüce Anıtın sizide rahatsız ettiğinden Emin’im öncelikli gündeminize almanızı biran önce eski duruşunu almasını diliyorum saygılar Sakarya yenihaber iyiki varsınız

SIRADAKİ HABER