ADD'DEN 23. KURULUL YILI NEDENİYLE VEFA GECESİ

ADD Sakarya Şubesi tarafından Arya Otel’de 23’üncü kuruluş yıldönümüyle düzenlenen gecede konuşan Şube Başkanı Ateş, “Bir vefa gecesi olsun, bir nefes alma olsun hepimiz için diye düşündük” dedi.

ADD'DEN 23. KURULUL YILI NEDENİYLE VEFA GECESİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi, 23’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Arya Otel’de bir gece düzenledi. Şube başkanı Aslıhan Ateş’in açış konuşması ile başlayan gece, Sakarya şubesinin geçmişten bugüne anlatan bir video gösterimi ile devam etti. İlerleyen saatlerde şubenin önceki başkanlarına, derneğe vermiş oldukları emekten dolayı plaket verildi. Gecede ayrıca tango, vals ve zeybek oyununu içeren dans gösterisi sahnelendi.
YOĞUN KATILIM
Yoğun katılımın gözlendiği yemekte, ADD Pamukova ve Karasu şubeleri, ÇYDD, Eğitim-İş, Eğitim-Sen, TKB ve CHP il ve ilçe örgütleri ile dernek üyeleri hazır bulundu. Gecede konuşan ADD Şube başkanı Aslıhan Ateş, “Gecemizi düzenlerken elimizden geldiğince, eski yıllardaki üyelerimize, kurucu üyelerimize ve önceki dönem şube başkanlarımıza ulaşmaya çalıştık. Bir vefa gecesi olsun, bir nefes alma olsun hepimiz için diye düşündük” dedi.  Ateş, “Gecede bulunan kurucu üyelerimize, emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ediyorum. Vefat edenleri saygı ve minnetle anıyorum” dedi.İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ
Ülkemizde eğitim sisteminin bittiğini iddia eden Ateş, “Üretimi bitme noktasına gelen, eğitimde ve hatta her alanda Atatürk’ümüzün yok sayıldığı, gururla sahip çıkacağımız bir tarihimiz varken, yeniden bir tarih yazma çabaları, inanç özgürlüğümüzün teminatı olan laikliğin hedef alındığı ve hiç kimsenin sesini çıkarmasına izin verilmediği bir dönem. Konuşma hakkınız yok hatta onların istediği gibi değil ise milli bayramlarınızı bile kutlamaya hakkınız yok” dedi.
ÇAĞDAŞ TÜRKİYE
Ateş, “Onun içindir ki; bizler, kendine Atatürkçü diyen, aydınlanmış, çağdaş bir Türkiye’de yaşamak isteyenler her zamankinden çok daha fazla birbirimizi sevmeli ve saymalıyız. Çünkü bölünmeye değil bir olmaya ihtiyacımız var. Bu duygular içinde, yaklaşan Cumhuriyet Bayramımızı da kutluyor, Ebedi önderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort