Adil Öksüz Berlin'de sorguya alındı iddiası!

Almanya'ya gönderilen 69 kişilik terör listesinin ilk sırasında yer alan Adil Öksüz’ün Berlin Mitte yakınlarında bir evde yaşadığı iddia edildi

Adil Öksüz Berlin'de sorguya alındı iddiası!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, FETÖ'nün sözde TSK imamı Adil Öksüz'ün nerede olduğunu bildiklerine dair açıklaması gündeme bomba gibi düştü.Bazı ulusal sitelerin yaptığı haberde Öksüz'ün Almanya Berlin Mitte bölgesinde olduğu iddia edildi.

FETÖ'nün sözde TSK imamı Adil Öksüz'ün nerede olduğunu bildiklerini vurgulayan Soylu, "Yeri konusu ise bize kalsın" karşılığını vermişti.15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olması üzerine Öksüz, Akıncı Üssü'nden kaçarken jandarma tarafından yakalanmış ardından da serbest bırakılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında Almanya ziyareti çerçevesinde Almanya'ya Türkiye tarafından istenen 69 kişilik terörist listesinin verildiği duyurulmuştu.FETÖ'nün sözde TSK imamı Adil Öksüz'ün izinin bulunduğu, Türkiye'nin verdiği listenin ilk sırasında bulunan ve 15 Temmuz darbe girişiminin beyni olan firari FETÖ'cünün Almanya'da iki katlı bir evin giriş katında yaşadığı iddia edildi.

Daha önce Almanya'da olduğu yönünde ciddi bulgulara ulaşılan Adil Öksüz'ün Alman istihbarat teşkilatı BND tarafından geçtiğimiz hafta sonu bu evde kontrol altına alındığı, sorgulandığı ve onların kontrolünde olduğu ileri sürüldü. Sorguya Türk istihbaratının da katıldığı  ifade edilirken, bu iddialar henüz doğrulanamadı.

kaynak: yeniasır.com

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 00:15
banner3
YORUM EKLE