AFET MERKEZİ'NDE GERİ SAYIM BAŞLADI

Maltepe’de eski Bayındırlık İl Müdürlüğü binası arazisinde yapılan Acil Çağrı ve Afet Koordinasyon Merkezi binası teslime hazırlanıyor.

AFET MERKEZİ'NDE GERİ SAYIM BAŞLADI

ARALIK AYINDA
Deprem bölgesi olan ilimizde önemli bir ihtiyaç olan ve geçen yıl aralık ayında temeli atılan Acil Çağrı ve Afet Koordinasyon Merkezi binası teslime hazırlanıyor. Maltepe Bayındırlık İl Müdürlüğünün arazinde temeli atılan ve yaklaşık 4,5 milyon liraya mal olan merkez binasının tesliminin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.  Vali Hüseyin Avni Coş, binanın tesliminin önümüzdeki günlerde yapılmasını beklendiğini belirterek, “Binayı teslim aldıktan sonra, teknolojik sistem ve donanım işlerinin Aselsan tarafından montesine başlanacak. Hedefimiz en kısa zamanda merkezi hizmete sokmaktır” dedi.
TEK ELDEN
Merkezin hizmete girmesi ile emniyet, jandarma, sağlık ve orman müdürlüğünü bağlı acil çağrı hizmeti veren kuruluşlar tek çatı ve numara altında toplanacak. Çağrı Merkeziyle acil yardım çağrısında bulunan vatandaşların daha etkin ulaşımı sağlandığı gibi hizmet kalitesi ve hızı da artacak. Ayrıca, acil yardım konusunda ortak hareket etmesi gereken kurumlar bir merkezden kontrol edilerek, zaman kaybının da önüne geçilecek. Öte yandan merkez, muhtemel bir afet durumunda Afet Koordinasyon Merkezi olarak hizmet verecek ve Yönetim ve Koordinasyon hizmetlerini de buradan yürütecek. İbrahim Şener SAK

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE