AĞAÇ KÖKLERİNİ SANATA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Sapanca’da ağaç ve ağaç köklerini objelere dönüştüren Ahmet Kezer, yaptığı sanatsal çalışmalarla görenleri hayrete düşürüyor.

AĞAÇ KÖKLERİNİ SANATA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Sapanca Yanık Mahallesi'nde "Crazy Ahmet" olarak tanınan 50 yaşındaki Ahmet Kezer, ormandan topladığı çürümeye yüz tutmuş ağaç ve ağaç köklerini birbirinden farklı objelere dönüştürüyor. Doğanın sadece üst güzelliklerini değil altındaki güzellikleri de görmeyi keşfettiğini söyleyen Kezer, ”Burası benim kendimce geliştirdiğim bir hobi atölyesi. Burada doğadan topladığım ağaç ve ağaç köklerinden oluşturduğum kendime ait bir dünya var. İnsanlar sadece doğanın üst güzelliklerini gördüğünden dolayı ben de doğada olmayı, doğada gezmeyi ve doğadaki güzellikleri görmeyi çok sevdiğim için toprağın altındaki güzelliği keşfettim.
TOPRAK ALTI GÜZELLİKLER
Ben de Allah'ın oluşturduğu toprak altındaki güzellikleri insanlara sunmayı amaçladım. Tamamen toprağın altından çıkan ağaç köklerinin insanların hayatlarında nasıl bir güzellik kattıklarını fark etmeleri için böyle bir dünya kurdum. Buradaki ağaç köklerinin doğada yaşam hayatları bitmiş ve hiçbir şekilde hiçbir ağaca zarar verilmeden buraya getirilmiştir. Ben hepsini inşaat alanları, dere yataklarından topluyor ve bu hobi atölyemde işliyorum” dedi. Kezer ayrıca ağaç köklerini toplarken doğaya zarar vermediğini ve doğaya zarar verilirse bir sonraki nesillerin bu doğayı göremeyeceklerini vurguladı. İHA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER