AGD Mısır'daki zulmü protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri Mısır’da darbe karşıtlarına zulmeden ordu yönetimini protesto etti. Çark Caddesi üzerinde yapılan eyleme AGD , Saadet Partisi, Hizmet-İş Sendikası, İlim Yayma Cemiyeti, Ribat Eğitim Vakfı, MÜSİAD, SAGİAD üyeleri ve çok

AGD Mısır'daki  zulmü protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri Mısır’da darbe karşıtlarına zulmeden ordu yönetimini protesto etti. Çark Caddesi üzerinde yapılan eyleme AGD , Saadet Partisi, Hizmet-İş Sendikası, İlim Yayma Cemiyeti, Ribat Eğitim Vakfı, Müsiad, Sagiad üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
SLOGANLARLA MESAJ
"Darbeci firavunlar döktükleri kanda boğulacak", "Darbeciler yenilecek, İslami hareket kazanacak", "İslam birliği istiyoruz" yazılı pankartlarla Kent Meydanı’na doğru yürüyen grup çeşitli sloganlar attı. Grup adına Kent Meydanı’nda basın açıklamasını okuyan AGD Şube Başkanı İbrahim Güli, "Bugün burada Sakarya’dan güçlü bir ses veriyoruz. Zalim yaptığı zulmle boğulacak ve islam dünyası birleşecek. Tabuları yıka yıka geliyoruz, eğer bugün Sakarya ayağa kalktıysa çok yakında dünya Müslümanları da ayağa kalkacaktır" dedi.
TOPLU DUA EDİLDİ
Mursi’yi askeri darbe ile görevden indiren Sisi’ye seslenen Güli, "Tarih seni firavunun oğlu, masum çocukları öldüren zalim, Müslüman katili diye yazacak. Sen bugün Müslümanları birleştirdin, uyuyan devi uyandırdın artık bu İslami uyanış yükselerek çoğalacaktır" dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından Mısır’da hayatını kaybeden Müslümanlar için toplu olarak dua edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE