AGDAŞ: Doğalgazda indirim beklemiyoruz

AGDAŞ: Doğalgazda indirim beklemiyoruz

AGDAŞ: Doğalgazda indirim beklemiyoruz

AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, yılbaşından sonrada doğalgazda indirim yapılacağına ilişkin haberleri değerlendirerek, 'Doğalgazda indirim beklemiyoruz.' dedi.

İndirim beklenmiyor
Adapazarı Gaz Dağıtım Anonim Şirketi (AGDAŞ) Genel Müdürü Kenan Demir, Doğalgaza yılbaşından sonrada bir indirim beklemediklerini belirterek 'Doğalgaz'a indirim bize sıkça soruluyor ama BOTAŞ'ın ne zaman indirim yapacağını bilmiyoruz. Ancak gelen bilgiler arasında yılbaşından sonrada doğalgazda bir indirim beklenmiyor.' dedi. Demir, doğalgaza zam geldikten sonra vatandaşın tekrar sobaya yöneldiğini ancak doğalgaza yapılan zammın kendileri ile bir ilgisi olmadığını ifade etti. Demir, AGDAŞ'ın da BOTAŞ'tan gelen habere göre hareket ettiğini kaydetti.

Vatandaş soba yakıyor
Doğalgaza gelen zammın ardından sobaya yönelen vatandaş kömür fiyatlarının düşmesi ile bir nebze olsun rahatladı. Kömürcülük yapan Mustafa Şeref, kış aylarının başında yükselen kömür fiyatlarının doğalgaza gelen zammın ardından düşüşe geçtiğini söyleyerek 'Bir ay önce tonu 750 YTL'ye kadar çıkan ithal kömür şuan 560 YTL. İthal kömürün torbası ise 14 YTL'den satılıyor. Yerli kömürün tonu ise 360 ile 380 YTL arasında değişiyor. Yerli kömürün torbası ise 8-10 YTL.' dedi. Şeref, doğalgaza gelen zamların ardından işlerinin arttığını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE