AĞRILILAR BU GECEDE BULUŞTU

Sakarya Ağrılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Kaynaşma Gecesi'ne Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak'da katılarak, hemşehrileriyle bir araya geldi.

AĞRILILAR BU GECEDE BULUŞTU

ÖRF VE ADETLERİ YAŞATMAK
Adapazarı’nda bir restoranda gerçekleştirilen gecede, çeşitli yöresel oyun gösterileri, yerel sanatçıların canlı müzik performansları yer aldı ve emekli olanlara plaket takdim edildi.
Gecede konuşan Sakarya Ağrılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Berke, “Bu güzel şehirde kenti kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşatabilmek adına düzenlemiş olduğumuz hemşehri buluşmamıza hoş geldiniz. Umut ediyorum ki bu tarz buluşmalar birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirecektir” diye konuştu.

“İKLİMİ SERT İNSANI MERT”
Düzenlenen gecenin onur konuğu olan Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak ise, “Bu güzel gecede bir arada olmamıza vesile olan Ağrılılar Derneği Başkanımız Mehmet Berke başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz biliyoruz ki iklimi sert insanı mert olan şehrin insanları; Ağrı’nın eteğinden süzülmüş ve Sakarya’ya gelmiş çok kıymetli hemşehrilerim, bugün sizlerle birlikte olmaktan inanın çok mutluyum. İyi ki varsınız, birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER