Ahmet Hakan'dan Engin Özkoç'a sert sözler

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan yazdığı köşe yazsısında CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'u eleştirdi.

Ahmet Hakan'dan Engin Özkoç'a sert sözler

sakaryayenihaber.com -

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a CHP ile ilgili yazıları nedeniyle tepki göstermişti. Ahmet Hakan Engin Özkoç'a köşesinden cevap verdi. Hakan, yayınlanan yazısında, CHP'li Özkoç'un üslubunun çirkin, düzeysiz ve yapıcılıktan uzak olduğunu belirtti.

ERGEN TEPKİSİ

Vekil Özkoç'un açıklamasını 'ergen tepkisi' olarak yorumlayan Hakan kaleme aldığı köşesinde "CHP’li Özgür Özel’in bir yandan hükümetle, bir yandan Devlet Bahçeli’yle polemiğe tutuşması üzerine... “Haklı-haksız” meselesine pek girmeden bir siyasi analiz yaptım. Hakaret etmedim. İncitici tek bir harf bile yazmadım. Yapmaya çalıştığım şey, soğukkanlı bir siyasi analizden ibaretti. Dediğim şuydu: Siyasetin sertleşmesi, CHP’nin işine yaramaz. Bunun nedenlerini de anlattım. Kendimce. “Bu benim görüşümdür. İster benimsenir, ister benimsenmez” diye vurgulamayı da ihmal etmedim. Böyle bir analiz yazısı üzerine... CHP’nin Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un verdiği tepki şu oldu: “Ahmet Hakan’ın CHP’ye akıl vermesinden bıktık! Akıl verme, gazetecilik yap kardeşim. Zaten gazeteciliği iyi yaparsan bu vatana bir Cumhurbaşkanı’ndan bile büyük hizmet etmiş olursun. Siyaseti sertleştiren Özgür Özel değil, sizin yalan, gerçekleri gizleyen gazeteciliğiniz...” Kullandığı şu trol üslubuna bakın... Yapıcı bir eleştiri karşısında takındığı şu tutuma bakın... Soğukkanlı bir analiz yazısına karşı geliştirdiği şu öfkeye bakın... “Sen önce kendine bak, tamam mı?” tarzı şu ergen tepkisine bakın..." ifadelerini kullandı.

DÜZEYSİZ

Ahmet Hakan Engin Özkoç'a cevap verdiği yazısını "Şöyle tipler vardır: Yüz yüze geldiğinizde... Nezakette aşırılığa kaçarlar, beyefendilikleri hep mübalağalıdır, saygıyı lüzumundan fazla abartırlar. Bu tipler, yüz yüze olmadığınız anlarda ise... Koftiden efelenirler, şaşırtıcı derecede düzeysizleşirler, hiç gereği yokken meydan okurlar falan. Bundan sonra Engin Özkoç dendiğinde aklıma hep böyle tipler gelecek." sözleriyle tamamladı.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 6 ay Önce

Engin özkoç : sen çukur bi ....
Bi seviye sahibi bile değilsin.
Çukurluk bile srnin için lüx bir kavram.

SIRADAKİ HABER