AHMET İŞGÜZAR: KIZILAY 147 YILLIK TECRÜBESİYLE HER YERDE

Ahmet İşgüzar, “Kızılay, ulusal ve uluslararası afetlerde ve savaşlar gibi olağanüstü dönemlerde 147 yıllık tecrübesi ve ulusal temsil bilinciyle dünyanın her yerinde yapılan yardımlarda görev almıştır” dedi

AHMET İŞGÜZAR: KIZILAY 147 YILLIK TECRÜBESİYLE HER YERDE

Kızılay Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Kızılay Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı. Türk Kızılay’ının 1868 yılında Hilal-i Ahmer Cemiyeti olarak kurulduğundan bu yana hoşgörü ve alçakgönüllü hizmet etmenin gururunu yaşadığını belirten İşgüzar, “Türk halkı başta olmak üzere dünya üzerinde  insan ızdırabının olduğu her yere ulaşmaktadır. Ulusal ve uluslararası afetlerde ve savaşlar gibi olağanüstü dönemlerde 147 yıllık tecrübesi ve ulusal temsil bilinciyle dil, din, ırk, mezhep ayırt etmeksizin dünyanın her yerinde yapılan yardımlarda görev almıştır” dedi.
DESTEK
İşgüzar açıklamasını şöyle sürdürdü: Türk halkının iyilik çınarı olan Türk Kızılay’ı  her geçen gün siz değerli halkımızın desteğiyle gücüne güç katmaktadır. Türk Kızılay’ı günümüzde kan hizmetleri, sosyal hizmetler ,sağlık hizmetleri, afet hizmetleri ,gençlik hizmetleri vermektedir. Bilindiği üzere 29 Ekim - 4Kasım tarihleri arası ülke genelinde Kızılay haftası olarak kutlanmaktadır. Kızılay ailesi olarak ayrım gözetmeksizin her daim siz değerli Sakaryalı hemşerilerimizin ve tüm insanlığın hizmetinde olmaya devam edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE