AHMET RASİM KÜÇÜKUSTA: HAZIR GIDADAN UZAK DURUN

‘Sağlıklı Hayat’ konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, “Hazır gıda tüketimi vücuttaki mikrop dengesini bozup, hasta olmamıza neden olabilir. Sağlıklı beslenebilmek için bol bol sebze tüketmeliyiz. Hazır gıdalardan da uzak durmalıyız”

AHMET RASİM KÜÇÜKUSTA: HAZIR GIDADAN UZAK DURUN

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Hayat’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, katılımcılara sağlıklı yaşamla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

HASTALIK
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta; “Tıp’ın esas amacı insanları hastalıktan korumaktır. Maalesef tıp, insanları tedavi etmek yerine, ticari faaliyet alanına dönüşmüş bir sektör haline geldi.  Oysaki tıbbın insanları hastalıklardan koruması gerekmektedir. Ayrıca tıbbın günümüzdeki en önemli eksikliği doktorların hastaları arasındaki ilişkinin kopmasıdır. Doktorlarımız her zaman hastaları ile olan ilişkilerini sağlam tutmalıdır” diye konuştu. Sağlıklı yaşam hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Küçükusta, “Dengeli beslenme, vücuttaki mikropların dengeli olmasını sağlamaktadır. Yediğimiz ve içtiğimiz besinler mutlaka sağlıklı olmalıdır. Hazır gıda tüketimi vücuttaki mikrop dengesini bozup, hasta olmamıza neden olabilir. Sağlıklı beslenebilmek için bol bol sebze tüketmeliyiz. Sağlıklı yaşamak içinde hazır gıdalardan uzak durmalıyız.” ifadelerini kullandı
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE