AHŞAP OYUNCAKLA DERECEYE GİRDİLER

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Ahşap Oyuncak yarışmasında İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye 3’üncüsü oldu.

AHŞAP OYUNCAKLA DERECEYE GİRDİLER

Ülke genelinde 475 oyuncağın katıldığı yarışmaya ilimizden İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oyuncak tasarımlarıyla katıldı. Üç okulun oyuncakları elemeler sonunda ilk 100 oyuncak arasına girme başarısını gösterdi.
FİNAL İNEGÖL’DE
İnegöl’de yapılan yarışma finalinde İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mobilya ve iç mekan tasarımı alan şefi Tayfun Serbes’in danışmanlığında Yavuz Samet Keleş ve Ömer Demir isimli öğrencilerin hazırladığı ‘Akıllı Ev’ projesi Türkiye 3.lüğü ödülünü kazandı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ahşap oyuncak yarışmasında başarılı olan meslek liselerimizin öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ederek ödüllendirdi. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada ilimiz okullarının başarılı olmasından mutluluk duyduğunu belirten Durmuş, meslek liselerimizde üretime dönük başarılı çalışmaların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER