AK Parti Sakarya'dan o 3 isim hakkında suç duyurusu!

AK Parti Sakarya teşkilatı, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı'nın darbe, CHP'li Fikri Sağlar'ın ise başörtüsüyle ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusunda bulundu. 

AK Parti Sakarya'dan o 3 isim hakkında suç duyurusu!

Sakarya'da AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ve avukatıyla Adapazarı ilçesindeki adliye binasına gelerek suç duyurusu dilekçelerini Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Tever, bu tür söylem ve yaklaşımların kesinlikle iyi niyetli olmadığını, arkasında farklı gayelerin bulunduğunu söyledi.

Terörle ve her türlü vesayet odağıyla mücadelenin, demokrasiyi koruma mücadelesi olduğunu ifade eden Tever, "Hak ve özgülük mücadelesinde ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin saldırılarından uluslararası tuzaklara kadar nice badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk sınırları içinde vereceğinden şüphe duymuyoruz." diye konuştu.

Anadolu Ajansı

banner3
YORUM EKLE