AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplandı

Ak Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplandı

Toplantıya Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçe meclis üyeleri ve mahalle temsilcilerinin yanı sıra Ak Partili üyeler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, “Başta Gazze’de, Suriye’de şimdi de Mısır’da yapılan zulümlerle Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara da sabır diliyorum” dedi.
İlçe teşkilatı olarak siyasi çalışmaların hızla devam ettiğini ve teşkilat olarak seçime hazır olduklarını ifade eden Osman Çelik, “Serdivan İlçe Teşkilatı olarak şu andaki üye sayımız 16 bin 141. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Belediye başkanımızın da üstün gayreti ve hizmetleri ile Serdivan’ımızın 14 mahallesini ve 10 köyünü hizmetle buluşturduk. Ak Parti Serdivan İlçe Teşkilatı olarak bizler yerel seçimlere hazırız. Bizim seçimle ilgili en ufak bir kaygımız yok. Yapılan hizmetleri gören ve takdir eden vatandaşlarımızın da teveccühleriyle %70 olan hedefimizi gerçekleştirerek Sakarya rekorunu kıracağız” dedi.
Toplantıda konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar konuşmasında; Mısır’da yaşanan olayları kınadığını, orada zulüm ve şiddet gören Müslümanların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bu coğrafyada güçlü bir devlet, güçlü bir millet istemeyenlerin oyunları amacına ulaşamayacaktır” dedi.
Konuşmasının devamında yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Yusuf Alemdar, ilçede genelinde her yere hizmet götürüldüğünü, plan ve program çerçevesinde tüm mahallelere ve köylere yatırım yapıldığını ifade ederek, “Allah izin verirse yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şu ana kadar 90 bin ton asfalt döktük. İnşallah hedefimiz yıl sonuna kadar 60 bin ton asfalt daha dökerek yollarımızın tamamını yenilemek” dedi. Serdivan’ın Türkiye’ye örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Alemdar, “Çarşamba günü Ankara’da sayın bakanımızla bir toplantı yapacağız. Şu an ilçemizde uygulanan yer altı çöp konteyneri sistemi sayın bakanımız tarafından beğenildi ve tüm Türkiye’de uygulanması düşünülüyor. İnşallah örnek teşkil ettiğimiz bu projede de Serdivan pilot ilçe olacak” dedi. Başkan Alemdar, başka bir örnek proje olan Serdivan Kart uygulamasının ise bugün itibari ile 150 aile tarafından kullanıldığını ve ilerleyen zamanda bu sayının daha da arttırılacağını söyledi. Alemdar, “Artık eskisi gibi yardımlarla hayatını devam ettiren insanlar rencide olmayacak, çevrelerince bilinmeyecek, ihtiyaç sahipleri, vatandaşlarımızın yaptıkları harcamalar ile hesaplarında biriken puan ve bonuslardan yararlanarak ihtiyaçlarını giderecek” dedi. Serdivan olarak tüm Türkiye’ye örnek olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Yusuf Alemdar yatırımlara devam edeceklerin söyledi.
Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik de konuşmasında Mısır’da yaşanan katliama değindi ve en kısa zamanda adaletin ve demokrasinin tecelli edeceğini söyledi. Çelik, Ortadoğu’da sergilenen oyunların aynısının Türkiye’de de oynanmak istendiğini ifade ederek, “Bazı art niyetli insanlar Mısır’da kardeşlerimize yapılan katliamı ülkemizdeki gezi olayları ile bağdaşlaştırmak istiyor. Güçlü bir ülke, güçlü bir Türkiye istemeyen insanlar ülkemizi karıştırmak istiyor. Ama şunu bilmelidirler ki Sayın Başbakan’ımızın karalılığı sayesinde bu oyunlar bozulmuştur” diye konuştu.
Güçlü bir devlet olarak Türkiye’nin artık bölgede söz sahibi olduğunu ve hızla büyüdüğünü belirten Çelik, “Serdivan’da da bu büyümenin örneklerini görüyoruz. Daha önceleri yamaçlarda kurulan birkaç yapıdan ibaret olan Serdivan depremden sonra artık marka şehir olmuştur. Bu başarının mimarlarına, ilçe yönetimine ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ak Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, İlçe Başkanı Osman Çelik’in kapanış konuşmasının ardından sona erdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER