Akdardağan: “Adalet sağlansın”

Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, pazaryerlerinde olduğu gibi marketlerde de HES Kodu zorunluluğunun uygulanmasına yönelik talebe olumlu yaklaştı. Akdardağan, “Her tarafa aynı eşitlikte ve aynı adaletle sağlansın” dedi.

Akdardağan: “Adalet sağlansın”

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

ETİKET OYUNU

Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’ın, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında açık olan marketlerde özellikle sebze ve meyve reyonlarında fiyatların arttığını söyledi. Kabacan’ın iddialarıyla ilgili konuşan Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Başkanı Ahmet Akdardağan açıklamalarda bulundu. Fiyatlarda değişiklerle ilgili tespiti olmadan net bir açıklamanın yapılmasının doğru olmadığını söyleyen Akdardağan, “bunun ispatı lazımdır. İlk olarak bu ispatı görüp takip etmek gerekir. Yalnız şu var, zaman zaman görüyoruz raftaki etiket ile kasadaki fiyatta farklılık olabiliyor. Ancak yasak günlerinde her yer kapalı diye fiyatlarda değişikliğin yapılmasını görmedik ya da fark etmedik. Bir de bununla alakalı herhangi bir şikayet almadık” dedi.

HES KODU’NDA HEMFİKİRLER

Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, aynı zamanda pazaryerlerinde olduğu gibi marketlerde de HES kodu zorunluluğu getirilmesini istemişti.

Akdardağan, böyle bir uygulama olursa destekleyeceklerini söyledi. Akdardağan “Pazaryerlerine HES kodu zorunluluğu getirildi. Marketlerde de aynı kalabalıktan bahsediliyor. Haliyle ikilemlikler oluyor. Madem böyle bir uygulama çıkarılıyorsa her tarafa aynı eşitlikte ve aynı adaletle sağlansın. Marketlere HES kodu uygulaması getirilse desteklerim. Fiyatlardaki artışlarla ilgili konuya geri gelirsek herhangi bir şikayet alırsak ya da bir duyum olursa gerekli işlemleri yapacağız” şeklinde konuştu.

banner3
YORUM EKLE