Akgün Altuğ: "Biz o işin içinde olmayız"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, Kocaali’de kurulmak istenen Kimya ihtisas OSB ile ilgili olumlu bakmadıklarını belirterek “ Biz şehri kirletecek bir OSB’nin kuruluşu içinde olmayız” dedi.

Akgün Altuğ: "Biz o işin içinde olmayız"

YENİHABER’E KONUŞTU 
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın belediye meclisi toplantısında gündeme getirdiği Kimya Teknolojileri İhtisas Bölgesi ile ilgili olarak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ Yenihaber’e açıklama yaptı. Altuğ bu konuyu kendilerine Başkan Ahmet Acar’ın aktarmasının ardından önce yatırımcı kuruluş temsilcileri ile ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve AKP İl Başkanı Yunus Tever ile görüştüğünü anlattı. 
BAŞKAN ACAR’A AKTARDIM 
SATSO Başkanı Akgün Altuğ OSB talebini Vali Nayir, Başkan Yüce ve İl Başkanı Tever’e ilettiğinde, kendilerinin çok kesin ifadelerle Sakarya’da kimya OSB kurulmasının doğru olmayacağını belirterek bu konunun kapatılmasını istediklerini anlattı. Bunun üzerine Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı arayarak bu olumsuz görüşleri aktardığını anlatan Akgün Altuğ “ Biz şehri kirletecek bir OSB’nin kuruluşu içinde olmayız. Bundan herkes emin olmalı” şeklinde konuştu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 17:55
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Altunkaya
Mehmet Altunkaya - 8 ay Önce

.... .... Goodyear fabrikası marul mu üretiyor çevreye zarar verirmiş üretim istihdam sermaye emek falan ne demek bilir misin

SIRADAKİ HABER